Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,333 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krátka menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, 9.9. som mala poslednú tbl antikoncepcie Yadine, potom som dostala menzes, ktorý trval od 12.-17.9. a druhy mal prísť povodne 10.10., ale prišiel o týždeň neskôr - 17.10. (nedeľa) a trval len v nedeľu a pondelok. Včera pred spaním ani dnes už nič. Test som si robila 15.10. Môže sa to stavať alebo kde môže byť problém, prosím? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po vysadení hormonálnej antikoncepcie je nepravidelný menštruačný cyklus pomerne častý. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krátka menštruácia

  , Autor: Dieťa je dar

  Dobrý deň pán doktor chcrla by som sa opitat s manzelom sa snažíme o bábätko naposledy slm mala menštruáciu 17.3. Od vtedy stale sme mali nechránený styk ale tento mesiac som dostala o 2 dni skôr menstruaciu a trvala len 3 dni a bola slabucka tag sa chcem opitat mozem byt tehotna vecinou mávam 6-7dni menzes a kedy asi by som si mohla urobyt test ďakujem krásne za odpoveď a prajem krásni zvyšok dňa

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test si môžete realizovať v najbližších dňoch. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krátka menštruácia

  , Autor: Anonnym

  Dobrý večer, užívala som antikoncepciu cca pol roka. Cyklus mi nabehol ihneď po vysadení antikoncepcie. Zmenila sa mi ale dĺžka menštruácie, trva 2 dni a na tretí deň už špiním. Dokonca nemam ani krvné zrazeniny. Je to v poriadku? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, po vysadení hormonálnej antikoncepcie sa môže zmeniť dĺžka cyklu, rovnako tak aj dĺžka, či intenzita menštruácie.

 • Slabá a krátka menštruácia

  , Autor: Elizabeta

  Pán doktor, mám takú otázku už asi 4 mesiace mám 2/⁵ dňovu menštruáciu , nikdy sa mi to nedialo stále som mala 4/5 dní menštruáciu , je to problém ? Alebo mám to riesiť, je to podľa vás v poriadku ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nemáte žiadne iné ťažkosti, nemusí sa jednať o problém. Takto sa Vám však bližšie vyjadriť neviem. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Lenuša0

  Dobrý večer chcem sa spytat jednu otázku.
  Prvú tabletku PO som si dala 3.5.2020 menštruáciu som dostala normálne do 5 dní. No neskôr som zas použila tu tabletku 21.5. Okolo 19.00..No menštruácia sa dostavila až 27.5.2020 no len taka slabšia a 28.5.2020 už skoro nič.
  Krv bola jasno červená ako keď si. Porezate prst.
  Co to môže byť že taká krátka menstruacia? Budem rada ak mi odpoviete ďakujem vopred :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, časté použitie emergentnej hormonálnej antikoncepcie sa jednoznačne neodporúča, má to viacero vplyvov na menštruačný cyklus. Je pomerne normálne, že po druhom použití emergentnej hormonálnej antikoncepcie v jeden mesiac sa druhé krvácanie prejavilo v takej podobe.

 • Slabá a krátka menštruácia

  , Autor: Zlovlk

  Dobrý deň.
  Minulý mesiac som mala slabú menštruáciu, ktorá bola skôr špinenie, keďže som na blízke za celý deň zaznamenala len fľak vo veľkosti vrchnák z plastovej fľaše. Moja obvyklá menštruácia je veľmi silná a trvá 7 dní, táto trvala len zhruba 4 dni, no len špinenie sem tam...za celý deň fliacik.
  16.7 som mala nechránený styk bez prerušenia, menštruáciu som dostala 27.7 tu zvláštnu, ale mala som aj mykózu.
  Tá ani po gynazole neustúpia, kúpila som si Rosalgin na výplachy a brala som tri týždne wobenzym. Odvtedy som nemala nechránený styk.
  Tento mesiac mi meškala menštruácia 4 dni, ale mala som intenzívne bolesti v podbrušku a hlavne v krížoch a asi dva týždne som bola unavená tak, že som zaspavala všade.
  V pondelok sa mi spustilo krvácanie celý deň, také normálne, ale v pondelok už len fľak za celý deň, večer trocha krvi q dnes už som mala znova len fľak a ustupuje to asi aj.
  Test bol ešte pred touto menštruáciou negatívny.
  K lekárke som objednaná až o dva týždne.
  Viete mi, prosím, poradiť, či môžem byť tehotná alebo mám nejaký problém?
  Neberiem HAK ani iné lieky, len v prvý deň som vzala asi 3 Ibalgin tablety, lebo som nevedela fungovať.
  Som zdravá, mám 33 a dve deti na prvý pokus.

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Takto sa však objektívne bližšie neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.