Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Častá menštruácia

  , Autor: Nina2

  Dobry deň je normálne ze mam menštruáciu občas 2 krát v mesiaci?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, úplne normálne to nie je, ale nemusí sa jednať o problém. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu.

Podobné otázky

 • Casta menstruácia

  , Autor: Mgr.

  Dobry den,ma 44 rokov, 3 deti, pred 2 rokmi mi bola robena hysteroskopia kvoli polypu, odvtedy OK, menstr. cykly cca24-26 dnove. Lenze teraz som dostala menzes na 15. den.. Mám utekat ku gynekologovi, alebo staci vyckat dalsi menzes? V marci toho roku gyn. Usg v poriadku, u obv.gynekologa v aprili tiez vsetko OK. Viem, ze tazko sa takto vyjadrit, ale z coho to moze byt? Moze stres vyvolat castejsi menzes? A dalsia menstruácia sa ráta od tej nezvyklej (Co som dostala na 15.den, alebo od "normalnej",ktoru som dostala riadne na 26.den cyklu. Prepacte, za hlupu otazku...ale este som nezazila taku mimoriadnu menzes..)?A hlavne, treba riesit okamzite? Dakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ťažko povedať, či sa jedná o menštruáciu. Môže sa jednať aj o ovulačné krvácanie, ktoré sa môže objaviť na 14. až 15. deň cyklu, nezvykne však trvať viac, ako 3 - 4 dni. Ak ste mali všetky výsledky vyšetrení v poriadku, nepredpokladám, že by sa jednalo o niečo vážne, dlhodobo zanedbávané, či trvajúce. Môže sa jednať aj o hormonálny problém. Záleží od viacerých okolností, aj od veku. Takto sa Vám skutočne neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Ak teraz nekrvácate a nemáte žiadne iné ťažkosti, môžete vyčkať na ďalšiu menštruáciu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Častá menštruacia

  , Autor: TinaValent

  Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa spýtať či je v poriadku dostať menzes 3x po sebe. Prvý krát bol od 5.9. - 8.9. (ten bol očakávaný), ďalší som dostala 15.9 - 18.9. a ďalší 26.9. A trvá stále. Krvácam normálne, nie je to žiadne špinenie. Antikoncepciu som vysadila pred rokom a pol, nie som ani chorá ani v strese. Viete mi aspoň približne povedať čo by to mohlo spôsobovať, prípadne či to nie je niečo vážne?
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v poriadku to nie je. Príčin môže byť viacero. Bez vyšetrení sa však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.