Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia po pôrode

  , Autor: Erika_Gulašiová_0107012817

  Dobrý deň, som 3,5 mesiaca po prirodzenom pôrode. Nekojím už mesiac ( po 2 x zápale prsníka som mlieko úplne stratila). Menštruáciu som ešte zatiaľ nemala. Akurát ma trápi už týždeň žltý výtok, ktorý sa už druhý deň mení troška do hneda. Včera a takisto aj dnes sa mi stalo po malej potrebe po utretí, že som mala na papieri troška svetlej krvi ( na vložke nie). Dnes som cítila aj také pichanie od spolu. Mam to brať ako že sa rozbieha menštruácia alebo to môže byť aj niečo iné a mala by som navštíviť lekára? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je ťažké sa takto vyjadriť, ale je možné, že sa rozbieha menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia po pôrode

  , Autor: linsss

  Dobrý deň prajem

  Prosim Vás rodila.som 7.5. a menštruáciu som ešte stále nedostala. Je to v poriadku? Nekojim.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to pomerne časté, navyše, ak ešte kojíte, jedná sa o laktačnú amenorrheu. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia po tehotenstve

  , Autor: Viemneviem

  Dobrý deň, pred 7 týždňami a 4 dňami som rodila sekciou. 3 týždne po pôrode som prestala kojiť. Môj gynekológ mi oznámil, že do 6 týždňov po zastavení kojenia by sa mala dostaviť menštruácia (kojenie som odstavila prirodzene, bez liekov). Neviem do akej miery je ale normálne to, či sa deje u mňa. Pred 4 dnami som mala slabý krvavý výtok, myslela som si, že sa dostavila menštruácia, ale nič sa nerozbehlo. Krvavý výtok, ale veľmi silný sa zopakoval opäť, ale opäť sa to zastavilo. Je možné, že sa menštruácia po pôrode rozbieha ťažšie? Telo mi všetkými príznakmi dáva najavo, že sa to blíži, preto by som to nechcela hneď pripisovať nejakému problému, ale nie som si istá.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 8 týždňov. Čo sa týka nástupu menštruácie po pôrode, bez ohľadu na kojenie, je to individuálne. Môže to byť zo začiatku iba špinenie. Odsledujte si to.

 • 3 Menštruacia po pôrode

  , Autor: Domča1234321

  Dobrý deň pán Doktor. Mám otázku som 4mesiace od pôrodu (kojila som necelý mesiac) prvá menštruacia prišla 6.3-14-3 durha prišla (16.4-19.4)(meškala10dni) ale mala som menšie problémy ako bolesti v podbrušku mala som aj vodový aj hustý výtok . No ale teraz mám tiež problémy silne vypichli mám v pošve pár dni potom to zas prejde , časté močenie . Menstruacia mala prísť 1.5 no ešte neprišla . ( test negatívny ) nevedeli by ste mi poradiť o čo ide ? Ide o nejaký zdravotný problém ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pár mesiacov po pôrode môže byť menštruačný cyklus nepravidelnejší. Príčin ťažkostí môže byť viacero, môže sa jednať aj o kombináciu zápalu močových ciest, ktorý môže mať vplyv na menštruáciu, bolesti, či pichanie v pošve. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí príčinu Vašich ťažkostí, stanoví ďalší postup, prípadne Vás odošle na urológiu.

 • Menštruacia po pôrode

  , Autor: Domča1231

  Dobrý večer pán Doktor . Som 3mesiace od pôrodu (nekojím) prvá menštruacia prišla 9.3-14.3 . Druhá menštruacia mala začať 6.3ale žiaľ ešte neprišla mešká (9dni) . Mavala som slabšie bolesti v podbrušku . Taktiež taký vodovy výtok aj taký hustý výtok . Pred Tyzdnom keď som išla na malú potrebu pociťovala som mieru bolesť aj štipkanie .Včera večer som pociťovala mierne chvenie v podbrušku .Test som si robila 4den meškajúcej menštruacii vyšiel (negatívny ) . Poradíte mi ? Menštruacia môže meškať kvôli hormónom ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nie je vylúčené tehotenstvo, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mešká

  , Autor: luci89

  Dobrý večer,chcem sa informovat...mam31rokov,som matka 8mesačného babetka..mešká mi menzes 10dni a uz11dni ma boli brucho...robila som si test teho a vyšiel mi negatívne...menstruujem od11rokov....čo to môže byť a ako mám dalej postupovať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deñ, ak kojíte, menštruácia po pôrode môže byť nepravidelná. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.