Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajuca menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň mala by som otázku poslednu menštraciu som mala 10.7 podľa vypočtu som ďalšiu mala dostať 7.8 no nedostala som už su to 2 tyždne čo mi meška menštruacia žiadne bolesti nemam len sem tam má pichne na ľavej strane a mam husty biely vytok namiesto tej menštruacie a strašnie citlive bradavky a bolestive prsia Môžem byť tehotna ? Za odpoveď ďakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Ak Vám mešká menštruácia už viac ako 14 dní, realizujte si tehotenský test. V prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor mám na vás otázku a zároveň teda uistenie pre samého seba. S partnerkou sme sa teraz 3 týždne od poslednej menštruácie nevideli kvôli karanténe. Mala dostať menštruáciu 15.9. A 14.9 sme mali riadne chránený styk s vyvrcholením mimo pošvy a všetko sme skontrolovali a bolo to v poriadku. Dnes je 16.9. A menštruacia stále neprišla a ani nepociťuje nejakú bolesť v podbrušku. Cely tento mesiac sme teda až na deň pred menštruáciou nemali žiaden styk. A menstruacia mešká. Keďže od septembra chodí do školy kvôli ktorej stáva 5:15 co je o dost skor ako keď vstavala cez leto a plus sa k tomu pridal určite aj stres tak sa chcem spýtať či je to týmto spôsobené alebo čo za to môže. Ešte som premýšľal že v auguste sme spolu mali tiež iba jeden pohlavný styk tiež riadne chránený a skontrolovaný. Bol na začiatku po cca 1-2 dnoch čo Jej skočili plodne dni a mali sme dva po sebe jeden bol taký že som nevyvrcholil trval iba chvíľu lebo nevysiel, kedze nevyšiel tak som si dal ochranu dole a iba som od lubrikantu z kondomu utrel penis servitkom aby nebol nejaký masný tým som určite zotrel aj nejaký tie kvapôčky lásky ak by tam boli každopádne potom som ležal na posteli nejakých 10 minút takze by to všetko aj zaschlo alebo už “umrelo” potom po cca tých 10 minútach som si dal další kondom a mali sem pohlavný styk. Samozrjem všetko obe gumy sme skontrolovali a bolo to všetko v poriadku a ešte doplnujem že aj s kondómom vyvrcholujem mimo tela partnerky. A teda v tomto auguste jej normálne na čas dokonca jeden deň skor prišla mestruácia ktorá trvala 7 dni cca. Takze sa chcem spýtať či je vôbec možné aby bola tehotná kedze sme tento mesiac mali iba jeden styk a aj to deň pred plánovanou menštruáciou a v auguste normálne dostala menštruáciu. Alebo je to len výsledok skorého vstávania a teda nie úplnej vyspatosti a stres k tomu. Vďaka za vašu odpoveď veľmi ju vážim. Zostávam s pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Stres je jedným z najčastejších negatívnych vplyvov na menštruačný cyklus, môže to byť príčina. Deň meškajúca menštruácia ešte neznamená nepravidelný cyklus, odchýlka 1 -2 dni je bežná.

 • Meska ie menstruacie

  , Autor:

  Dobry den v pripade meskania mensttuacie co je 7 dni dalo by sa este nejakym sposobom predist tehotenstvu??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, meškajúca menštruácia neznamená automaticky tehotenstvo. Ak ste však už tehotná, predísť tomu nemôžete.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať s manželom mame sex chránený z prezervatívom vždy mám nepravidelnu menštruáciu aj teraz 9 mesiacov po pôrode poslednú menštruáciu som mala 16.6.2021 teraz mi už meska 17 dní test som si robila 13 deň poobede a 14 deň ráno obe testy negatívne chcem sa opýtať keby to bolo Tehotenstvo tehotenský test by už ukázal aspoň ducha? Pri prvom trhu my to. Ukázalo už 3den meškania ešte chcem dodať že tento mesiac som bola vo. Veľkom strese a užívala som aj antibiotiká a analgetiká mohlo to spôsobiť tak. Dlhé meskanie Dr som volala vraj keď chcem mam počkať na nástup menštruácie alebo ísť si dat pichnúť vivolavacku ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Ak ste mali chránený pohlavný styk, nemyslím si, že ste tehotná. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči tehotenstvo a pichne Vám Agolutin.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať mešká mi menstruacia.. Bola som tehotná ale 18.4. 2021 som bohužiaľ potratila :( menštruáciu som mala pred mesiacom 18.6.2021..momentalne mi mešká menstruacia 3 dní.. Pohlavný styk som mala naposledy 5.6.2021 Momentálne som v zahraničí nemôžem sa dostaviť na slovensko až o mesiac.. Chcela by som vedieť ze ci je to normálne?
  Ďakujeem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si môžete realizovať tehotenský test.

 • Mohla mi tabletka Escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor:

  Dobry deň,
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 14 jula a menstruacia zatial nikde.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie majú vplyv na menštruačný cyklus a môže dôjsť k jeho znepravidelneniu. Špinenie alebo slabé krvácanie v strede cyklu môže byť ovulačné krvácanie. Odsledujte si to. Deň meškajúca menštruácia ešte neznamená nepravidelný cyklus. Odsledujte si to.