Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,404 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Kyret

  , Autor:

  Dobrý deň v piatok 28.5.2021 som bola na kyrete missed abort. Všetko dopadlo v poriadku. V deň zákroku som spinila na ružovo s troškou krvi. V sobotu som spinila ešte trochu na ružovo s miernymi bolesťami ako pred menštruáciou mierna bolest v podbrusku a bolesť krížov a od nedeli žltý výtok. A dnes tiež výtok až večer, čiže na 5den od zákroku
  som začala krvácať bez bolestí ako pri menštruácii . Tak neviem ci to mam brat ako menštruáciu ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, o menštruáciu sa určite nejedná. Špinenie, či krvácanie menštruačného charakteru sa môže vyskytovať 7 dní od výkonu. Ďalšia menštruácia by sa mala dostaviť o 4 - 6 týždňov. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne nemocničné zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

Podobné otázky

 • Kyretaz a menštruácia

  , Autor: miroslava88

  Dobrý deň.
  Po cisarskom reze na JIS mi začalo krvácať do brucha. Museli ma opäť operovať, skoro som zomrela. Zachránili ma, bolo to zlé stratila som veľmi veľa krvi, a z toho dôvodu mi spravili kyret. Šestonedelie som mala ružové krvácanie primerane a následne silný žltý výtok ktorý trval asi 3 týždne a slabo. Je to už pol roka, a menštruáciu dostávam pravidelne ale mám problém že je veľmi slabá. Je to iba špinenie a a aj to iba jeden dva dni, a možno iba dvakrát za deň spozorujem hnedý výtok na papieri. Inak nepotrebujem žiadne hygienické potreby ani slim. Cítim sa zle a neviem si zvyknúť že nemám menštruáciu ako mám mať. Inak by malo byť všetko v poriadku. Je nejaká šanca že sa mi sliznica zregeneruje a začne opäť rásť? Pripadne lieky alebo bylinky? Moja doktorka to nechce riešiť, vraj ak nechcem deti tak to mám nechať tak. Ale ja sa cítim takto zle. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po pôrode, či už spontánnom alebo sekcii, je pomerne časté, že dôjde k zmene menštruačného cyklu, či už sa zmení intenzita alebo pravidelnosť krvácania. Ak máte pravidelnú a nebolestivú menštruáciu, hoci slabú, neviem, či je nutné niečo riešiť. Väčšinou sa stretávame s pacientkami, ktoré riešia silnú menštruáciu, ktorú chcú zmierniť a nie s tým, že chcú menštruáciu zintenzívniť. Existujú voľnopredajné bylinkové doplnky výživy na úpravu menštruačného cyklu, môžete ich vyskúšať.

 • Skrátenie menštruácie po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, mám 36 rokov, 1 pôrod za sebou. Menštruácia pred pôrodom bola 5-7 dní. Po pôrode sa mi skrátila menštruácia na 3 dni s tým, že druhý deň cyklu bolo krvácanie silné aj s krvnými zrazeninami. Podstúpila som kyretáž, výsledky z histológie boli v poriadku. Inak trpím hormonálnou nerovnováhou, nižší progesterón v druhej fáze cyklu. Trpím tým už niekoľko rokov. Dostala som duphaston (15.-21. deň cyklu), zatiaľ som ho užívala 2 mesiace. Pri užívaní duphastonu trvá to silné krvácanie aj s krvnými zrazeninami už len hodinu a pol v ten druhý deň cyklu, zvyšok menštruácie je krvácanie normálne, ale menštruácia sa skrátila z 3 na 2 dni.
  Moja mama mala takisto po pôrode menštruáciu trvajúcu 2 a pol dňa, v 42. roku jej začala menštruácia vynechávať a v 45. roku jej skončila. Pán doktor je možné, že aj u mňa nastane menopauza skôr? A môžem považovať takúto menštruáciu, ktorá u mňa trvá 2-3 dni za normálnu? Mňe to rozhodne neprekáža. Aj keď je tam to hodinové silnejšie krvácanie s krvnými zrazeninami. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, nie kedy dôjde po pôrode k zmene menštruačného cyklu, aj čo sa týka dĺžky, aj čo sa týka intenzity. Je to pomerne časté. Niektoré okolnosti a faktory sú dedičné, či u Vás dôjde k menopauze v 45 rokoch Vám ale nepoviem. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte to riešiť. Niektoré ženy by boli vďačné za krátku menštruáciu.

 • Kyretaž

  , Autor:

  Dobrý deň, 29.6.2021 som bola na kyretáži kvôli dlhšiemu krvácaniu mimo menštruácie, po zákroku som špinila, dnes som začala krvácať ako pri memzese, ktorý som aj reálne 1.7.2021 mala dostať. Avšak som v podstate od posledného menzesu krvácala stále, s výnimkou asi 5tich dní. Je možné, že 4 dni po kyretáži som dostala riadne menštruáciu? Pred 4.rokmi som bola na kyretáži tiež kvôli silnému krvácaniu, začala som krvácať 9 dní po kyretáži. Na kontrolu po operácii sa nedostanem skôr ako za tri týždne kvôli dovolenkam a preťaženosti ambulancií- objednávala som sa na povinnú kontrolu po operácii. Veľmi ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie po zákroku je do 7 dní úplne normálne. Odsledujte si to. Nasledujúca menštruácia by sa Vám mala dostaviť o 4 - 6 týždňov od zákroku. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Silné menštruácie po kyrete

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  mám 36 rokov a v 11/2020 som absolvovala kyret kvôli nameranej vysokej sliznici. Histológia bola v poriadku. Prvé tri menštruácie po kyrete boli v poriadku, ale štvrtý a piaty menzes bol silný (vlastne len 1 deň z trojdňového menzesu, ale minula som aj cez 20 vložiek), čo pred kyretom nebývalo. Po tej piatej menštruácii po kyrete mám hemoglobín 113. To sa mi pred kyretom nikdy nestalo, aby som tak silno krvácala a aby nebol hemoglobín v norme. Železo je v norme, hodnota železa je 26,6. Pán doktor stáva sa to po zákroku v maternici? Môže sa to ešte upraviť? Doslala som duphaston na 6 mesiacov, po duphastone bol 1. menzes v poriadku, uvidíme ako to pôjde ďalej. Ale nie veľmi ho tolerujem. Nedá sa vymeniť za Utrogestan a v akých množstvách na deň prosím? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, silné krvácanie nemá súvis so zákrokom. Je to otázka hormónov. Uvažoval by som o vnútromaternicovom teliesku, ktoré by mohlo byť najvhodnejším riešením. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorému spomeňte netoleranciu Duphastonu.

 • Duphaston počas očkovania

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, mám 36 rokov. Kvôli silnému menštruačnému krvácaniu by som mala užívať hormonálnu liečbu. Menštruácia trvá 3 dni, 1. deň slabé krvácanie (spotrebujem 2 vložky), 2. deň silné krvácanie vrátane väčších zrazenín (20 vložiek), 3. deň buď len špinenie alebo slabšie krvácanie (1-2 vložky). Tieto silné krvácania začali po kyrete (11/2020), dovtedy som ten problém nemala, nemusela som užívať železo, aj hemoglobín bol v norme. Len mi gynekológ nameral zvýšenú sliznicu, tak som ho podstúpila. Histológia v poriadku. Lekár mi dal na výber duphaston alebo mirena. Moje dimery sú 0,73, hemoglobín 116, užívam železo. Chcem sa zároveň nechať zaočkovať proti covidu. Môzem užívať duphaston a zároveň sa nechať očkovať? Nie je tam nejaká kontraindikáca? S telieskom ešte chcem počkať. Na pohotovosti mi včera 2. deň cyklu pichli Dicynone a to mi krvácanie pekne spomalilo a dnes 3. deň cyklz už takmer nekrvácam. Sliznica už večer 2. deň cyklu bola takmer úplne odkrvácaná. Pani doktorka mi povedala, že sa dá užívať dicynone aj pár dní pred menzesom, aby to krvácanie bolo miernejšie. Čo by ste mi pán doktor poradili, duphaston alebo dicynone aj v súvislosti s očkovaním? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užívanie Duphastonu nie je kontraindikáciou k očkovaniu. Áno, Dicynone sa dá užívať pár dní pred očakávanou menštruáciou, eventuálne v prvé dni menštruácie. Vnútromaternicové teliesko je vhodným riešením, pouvažujte o tom.