• Krvacanie

    , Autor: Simona2125

    Dobrý deň písala som tu už pár krát o radu. Takže v skratke od začiatku odkedy som porodila druhé dieťa, mam stále dlhú menstruaciu. Prvý rok sa vôbec nedala zastaviť, brala som lieky ,hormóny, absolvovala som dve kyretaže , hormonálnu kyretaž proste všetky metódy. Nakoniec mi bolo odporučené vnutromaternicove teliesko. Momentálna situácia je taka. Mam ho už rok, menštruácia nieje taka silná a aspoň sa zastaví. Ale trvá v priemere 14 dní. Minulý mesiac trvala 9 a tento 14 dní, tri dni pauza a po troch dňoch doteraz stále mam jemnulinke krvacanie alebo špinenie silnejšie neviem ako to nazvať. Koncom roka som bola na cytologiu všetko v poriadku, krvné testy všetko v poriadku, nálezy po kyretazi žiadne všetko v poriadku . Teliesko je kde ma byt . Bolesti nemám ani nic. Otázka znie čo ďalej? Mam čakať? Upraví sa to ešte? Alebo môžem žiť takto s takou dlhou menštruáciou? Nehrozí mi nič? Maternicu si vybrať nedám mam 30 rokov. Ďakujem pekne za odpoveď

    Dobrý deň, za daných okolností bolo vloženie hormonálneho vnútromaternicového telieska dobrou voľbou. Dlhodobejšie špinenie, hlavne prvé mesiace po zavedení, nie je ničím výnimočným. Ak však nešpiníte kontinuálne, ale povedzme 10 - 14 dní, je na zvážení prínos telieska. Je ale otázne, či by sa stav výrazne nezhoršil po jeho vybratí. Dá sa u Vás eventuálne uvažovať aj nad termoabláciou endometria (spálením sliznice dutiny maternice) a následným vložením telieska. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.