Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,967 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Konizácia

  , Autor:

  Dobrý večer. Podstúpila som konizaciu krčka maternice začiatkom apríla . Predtým v marci som mala menštruáciu. No po konizacii mi mešká už druhý cyklus. Čo to môže byť. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Konizacia

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať ,robili mi konizaciu krčka maternice tesne pred menštruáciou, keď som bola v nemocnici všetko bolo v poriadku ,ale teraz keď som doma mám kludovy režim ....naozaj len ležím a jed som šla na malú potrebu začala som krvácať ,je možné že to je mendzes ?? Alebo sa mám obávať lebo viem že môžem špiniť alé myslela som si že zákrokom sa menštruácia oddiali ....ďakujem za odpoveď s úctou A.P

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bola štandardne robená konizacia aj s kyretážou, výkonom Vám začala prakticky menštruácia, špinenie teda malo byť od výkonu a ďalšia menštruácia mala prísť o 4-6 týždňov. Keďže nepoznám okolnosti ani bližšie informácie ohľadom výkonu, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Andrea

  Dobrý deň. Posledný pohl. styk som mala 12.2.,potom nasledovala konizacia s dobou krvacania po 3 týždne-mohla tam byť aj menštruácia v tom. Druha menštruácia ktorá mala prísť 25 marca neprišla. Dnešný tehotenský test negativny. 7 týždňov po styku by už mal byť pozitívny keby sa tak stalo? Meškanie môže byť kvôli zákroku ktorý bol 14.2.?Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po konizácii s frakcionovanou kyretážou by sa mala nasledujúca menštruácia dostaviť o 4-6 týždňov. Kyretážou sa vlastne umelo vytvorí menštruácia. Obvyklé špinenie po konizácii je 10-14 dní. Sedem týždňov po nechránenom pohlavnom styku s následným otehotnením je pozitívny ako tehotenský test, tak aj bHCG z krvi ako aj USG vyšetrenie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Konizácia

  , Autor: Andrea

  Dobrý deň. Som po konizacii pár dní, vraveli mi že okrem konizacie mi zoberú aj niečo zo sliznice hrdla maternice či tam niesu nejaké zmeny. Dostanem menštruáciu v normálnom termíne alebo ju dostanem neskôr? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri konizácii sa robí aj kyretáž hrdla maternice a podľa pracoviska a zvykov či postupov aj dutiny maternice. Ak bola robená len kyretáž hrdla, maternica by mala prísť normálne, s možným miernym posunom. Špinenie po výkone by malo trvať do 10 dní.

 • LEEP KONIZACIA A MENSTRUACIA

  , Autor: melichova28

  Dobry den prajem,chcela by som sa opytat, vcera bol tyzden co som po leep konizacii. Hned po zakroku som mala na vlozke kusok krvy. Ostatne dni som spinila takym zlto-hnedym vytokom, a dnes ma bolelo podbrusko a na vlozke mam krv. Mohla som dostat menzes ked naposledy som mala 19.2.2014 s vyvolavackou cize pred zakrokom? Sexualnu absenciu dodrzujem. Je to teda menzes alebo nieco ine?
  Za skoru odpoved Vam velmi pekne dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  je to veľmi individuálne, závisí od toho ako bude krvácanie pokračovať. Je však nutné sa naozaj vyhýbať námahe, pohlavnému styku a dvíhaniu ťažkých predmetov.