Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,404 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvácanie

  , Autor:

  Dobrý deň, meskal mi menzes už druhý cyklus, gynekolog mi následne zistil malú vodou cystu, do týždňa som dostala menzes, 3 dni som mala len slabý krvavý výtok, stačila intímka. následne som mala klasické krvácania, ale nie silne, na 1-2 vložky. No dokopy aj s vytokom to trvalo 10 dní. Potom som mala len obcas jemne zafarbeny výtok pri utreti po potrebe. Teraz 10 dní pred dalsim menzesom mam znova krv, len doobeda, stačí však intimka. Môže to byť spôsobené tou cystou? Bolesti nemám žiadne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže. Pravdepodobne sa jedná o funkčnú cystu, ktorá má vplyv na menštruačný cyklus. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Dlhy cyklus

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 18 rokov, ms od 12tich, vždy som mala cyklus pravidelný no posledné mesiace je nepravidelný (od 26-45dnovy) predminulý bol už 60 dňový, u gyn som bola, hormóny v poriadku až na trochu zvýšený prolaktín, to povedala, že uvidí sa po lete, mohlo byt spôsobené stresom zo školy. No mna skôr trápi dlhé spinenie po ms, trvá to aj 2 týždne, hnedý vytok, akokeby sa stále cistim po menstruacii. Ovulacia to nie je, ta vždy príde až po mesiaci a poznám to, kedy príde. Takto mám cely cyklus posunutý. Nález žiadny nenašla, žiadna cysta nič. Neviem čím to môže byt spôsobené, pretože posledný cyklus bol napr 26 dňový, úplne v poriadku. Teraz od mojej poslednej ms -18.7. Stále špiním. Viem, že bez prehliadky sa to ťažko zisťuje, ale nemôže ísť o eróziu na krčku maternice? Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia, či krvácania môže byť viacero. Tak, ako ste spomenuli, bez vyšetrenia sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Ak máte nález na krčku maternice, krvácanie alebo špinenie môže byť spôsobené aj tým, no nemusí. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie pri antikoncepcií

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Nedávno mi moja gynekologička zmenila antikoncepciu, zo Zlyndy na Zoely. Hneď ako som skončila blister z prvej antikoncepcie, som mala prejsť na novu antikoncepciu bez prestavky. Teraz novu antikoncepciu užívam už 10 dní a približne týždeň mi mešká menštruácia. O dva týždne mám odísť na dovolenku a bojím sa, že to príde tam, čo nechcem. Je možné prestať užívať antikoncepciu na pár dní aby som dostala menštruáciu ktorá mi mešká? A po menštruácí ju znova začať užívať? Po prípade, viete mi poradiť ako vyvolať meškajúcu menštruáciu? Tehotná určite nie som. Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, začali ste užívať preparát kombinovanej hormonálnej antikoncepcie, teda dvojzložkovej. Zlynda je čisto gestagénová antikoncepcia. Zoely sa užiíva v schéme 24 tabliet + 4 placebo tabletky, počas ktorých by malo dôjsť ku krvácaniu z vysadenia. Neodporúčam dočasné vysadenie antikoncepcie. Mohli ste postupovať tak, že po doužívaní Zlyndy ste si mohli urobiť v užívaní pauzu a až od nasledujúceho mesiaca začať s užívaním nového preparátu. Treba tiež povedať, že počas užívania Zlyndy môže byť krvácanie nepravidelné a objaviť sa prakticky kedykoľvek. Počas pravidelného užívania Zoely by sa malo dostaviť počas užívania spomínaných placebo tabliet. Už keď ste začali s užívaním novej hormonálnej antikoncepcie, najvhodnejšie bude v užívaní pokračovať. Vysadením hormonálnej antikoncepcie si rozhádžete cyklus.

 • Mohla mi escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor:

  Dobry deň, to som zase ja
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 26jula, test som si robila z ranného moču a vyšiel negatívne .. za posledne 3 mesiace som si robila 3 testy a vyslu negativne.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam používanie jednej z foriem antikoncepcie. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia. Emergentná hormonálna antikoncepcia väčšinou spôsobí znepravidelnenie menstruačného cyklu. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý večer, mám taký problém.
  Menzes trvá cca 5 dni -
  1 deň mám bolesť najviac, krvácanie taký priemer,
  2 deň sa bolesť zmierni, krvácanie býva obvykle najsilnejšie práve 2 deň,
  3 a 4 deň bolesti už nemam aj krvácanie je slabé - ale tu je ten problém, že v priebehu dňa ma zrazu zabolí dosť silne brucho a zakrvácam, to hneď viem, že po tej bolesti nastane také chvíľkové silnejšie krvácanie, potom to ustúpi a zasa nič no a 5 deň to už len špinenie mám.
  Je to normálne? Čo to spôsobuje? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa jedná on normálnu menštruáciu. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mohla mi Escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor:

  Dobry deň, to som zase ja
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 22 jula a menstruacia zatial nikde.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia, otehotnenie je preto možné. Čo sa týka spomínaného špinenia, pár možných príčin ste už spomenuli. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie.