Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,410 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • menzes

  , Autor: viki927

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je v poriadku že počas tyždna kedy by som mala mať menstruaciu absolutne nekrvacam iba pocitujem bolesti v podbrusku, tabletky hak beriem pravidelne neviem ci by to mohlo byť kvoli tomu že sa menil čas alebo kvoli tomu kedže som mala gastro vysetrenie tak som musela vziať este jednu tabletu hak v danom dni, pretože som si nebola istá či predchadzajuca nestratila účinnosť kedže som podstupovala kolonoskopicke vysetrenie. Neviem ci to nejako riesiť alebo počkať do dalsieho cyklu ci sa to neupraví. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je to pomerne časté, že sa krvácanie z vysadenia nedostaví. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý večer, mám taký problém.
  Menzes trvá cca 5 dni -
  1 deň mám bolesť najviac, krvácanie taký priemer,
  2 deň sa bolesť zmierni, krvácanie býva obvykle najsilnejšie práve 2 deň,
  3 a 4 deň bolesti už nemam aj krvácanie je slabé - ale tu je ten problém, že v priebehu dňa ma zrazu zabolí dosť silne brucho a zakrvácam, to hneď viem, že po tej bolesti nastane také chvíľkové silnejšie krvácanie, potom to ustúpi a zasa nič no a 5 deň to už len špinenie mám.
  Je to normálne? Čo to spôsobuje? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa jedná on normálnu menštruáciu. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň. Minuly mesiac som mala krvavý výtok a následne tento mesiac slabý menzes ako obvykle a o 2 týždne mi prišiel další, omnoho silnejší menzes a pritom už dlhšie užívam duphaston. Pani doktorka mi povedala iba toľko aby som pokračovala v užívaní, tak chcem sa spytat vás, prosím vás, môže to niečo znamenať? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez poznania bližších informácií, či okolností, USG nálezov, či výsledkov vyšetrení sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam v prípade nejasností alebo pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie a Norerhisteron

  , Autor:

  Dobrý večer,
  písala som vám ohľadom meškajúceho menzesu z dôvodu vysadenia antikoncepcie Desirett. Zatiaľ ste mi odporučili počkať cca do konca mesiaca.
  Momentálne mešká 11 dní, avšak ďalší týždeň by som bola rada bez menzesu. Tak mi napadlo či by som si mohla začať dávať Norerhisteron od štvrtka, ak dovtedy nedostanem samozrejme menzes. Že či sa môže takto odďaľovať menzes aj keď už sám o sebe mešká skoro 2 týždne. Červené víno ani horúci kúpeľ nezaberajú na vyvolanie, takisto keby mi dá injekciu hneď aj zajtra, nemusí zabrať. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto online sa ordinovať veľmi nedá. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, s ktorým môžete prebrať možné postupy.

 • menštruacia v puberte

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 13-ročnú dceru, (40kg), ktorá dostala menzes prvýkrát, v januári. Nemá našťastie bolesti, ale menzes chodí veľmi nepravideľne .Pred aj po menzesi má 4-dňové špinenie, menzes trvá 5 dní, ale potom nasledne má menzes o 2-týždne, a tak dokola , čiže 1,2dni je bez vložky do mesiaca ,tento kolobeh trvá 3 mesiac. Krvácanie je niekekdy slabšie niekedy silnejšie. Ked pije čaje alchemilka, praslička tak to ustane ,a potom znovu. Je to v norme ,? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tomto veku môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Ak je však krvácanie v poslednej dobe časté, vyskytuje sa v intervale každých 14 dní a tento stav trvá posledné tri mesiace a predtým sa nevyskytoval, je vhodné vyšetriť hormóny, či už pohlavné, ale aj štítnej žľazy a urobiť ultrazvukové vyšetrenie maternice (cez brucho). Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem.

 • Kyretaž

  , Autor:

  Dobrý deň, 29.6.2021 som bola na kyretáži kvôli dlhšiemu krvácaniu mimo menštruácie, po zákroku som špinila, dnes som začala krvácať ako pri memzese, ktorý som aj reálne 1.7.2021 mala dostať. Avšak som v podstate od posledného menzesu krvácala stále, s výnimkou asi 5tich dní. Je možné, že 4 dni po kyretáži som dostala riadne menštruáciu? Pred 4.rokmi som bola na kyretáži tiež kvôli silnému krvácaniu, začala som krvácať 9 dní po kyretáži. Na kontrolu po operácii sa nedostanem skôr ako za tri týždne kvôli dovolenkam a preťaženosti ambulancií- objednávala som sa na povinnú kontrolu po operácii. Veľmi ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie po zákroku je do 7 dní úplne normálne. Odsledujte si to. Nasledujúca menštruácia by sa Vám mala dostaviť o 4 - 6 týždňov od zákroku. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.