Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,306 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa opýtať na môj problém po pôrode som dostala menštruáciu 9.1. 2020 druhá mi meškala 15 dní dostala som as 23. 2 a tretiu po 7 daňovom meskani no trz mi to už meska 10 deň zas z manželom používame ochranu kondóm vždy to nakoniec skontrolujeme ci nieje prasknuti takže tehotná byť nemôžem test urobený na 8 deň meškania negatívny no pociťujem pichľavu bolesť na ľavej strane podbruška a mam bolesť pri pohlavnom styku plus 4 deň mam slabo hnedý vytok môže to byť cysta

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, aj cysta môže pripadať do úvahy. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Kyret

  , Autor:

  Dobrý deň v piatok 28.5.2021 som bola na kyrete missed abort. Všetko dopadlo v poriadku. V deň zákroku som spinila na ružovo s troškou krvi. V sobotu som spinila ešte trochu na ružovo s miernymi bolesťami ako pred menštruáciou mierna bolest v podbrusku a bolesť krížov a od nedeli žltý výtok. A dnes tiež výtok až večer, čiže na 5den od zákroku
  som začala krvácať bez bolestí ako pri menštruácii . Tak neviem ci to mam brat ako menštruáciu ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, o menštruáciu sa určite nejedná. Špinenie, či krvácanie menštruačného charakteru sa môže vyskytovať 7 dní od výkonu. Ďalšia menštruácia by sa mala dostaviť o 4 - 6 týždňov. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne nemocničné zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

 • Silná bolesť v podbrušku počas menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň
  vždy prvé 2-3 dni čo dostanem menštruáciu mávam silné bolesti v podbrušku. Takto to trvá už od prvej menštruácie a bolesť je takmer vždy rovnaká. Zo začiatku mi zaberala tabletka Mig, no teraz už ani to. Čo mám robiť aby bolesť odišla?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niektoré ženy majú bolestivé prvé dni menštruácie. Skúsiť môžete Flector granulát alebo Algifen Neo kvapky. Ďalšou možnosťou je vyskúšať hormonálnu antikoncepciu. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Predčasná menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Už druhý mesiac mám problém s menštruáciou. Minulý mesiac som ju dostala o týždeň skôr, potom som mala bolestivú ovulaciu (bolesť v podbrušku a bolesť krížov) a pritom som aj trochu krvácala. A teraz mi prišla menštruácia zase skôr a to o 9 dní. Pričom menštruáciu som mávala pravidelnú. Je to niečo s čím treba navštíviť gynekológa? Alebo počkať či sa to zase napraví?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov a okolností. Ak som správne pochopil, cyklus máte pravidelný, ale minulým mesicom sa Vám posunula menštruácia o týždeň skôr. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer, používam antikoncepciu MISTRA už 5 mesiacov. Posledné 3-4 mesiace mám slabšiu menštruáciu čo je zrejme pochopiteľné že to bude antikoncepciou. Keď sa mi týmto menstruacia upravila tak to bolo slabšie krvácanie ale trvalo minimálne 4 dni. Teraz posledná menstruacia mi meškala 3 dni. Keď prišla tak za celý deň možno 2 kvapky skoro žiadna viditeľnosť, skôr na papieri po malej potrebe. Je to normálne ? Pretože sa začínam obávať že môžem byť tehotná. Antikoncepciu beriem pravidelne. Mám občas aj bolesť v podbrušku ako pri menštruácii, tak isto ma bolia aj prsia. Je to v poriadku ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa krvácanie z vysadenia nemusí vyskytovať vôbec, prípadne môže byť slabej intenzity. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Veľká bolesť v podbrušku

  , Autor: Dusinka

  Dobrý deň.. Som 10 meisiacov po pôrode... A už nejake 3 mesiace pociťujem strašne silnú sem tam pichľavu bolesť v podbrušku na pravej strane.. A vždy ta istá strana.. Som z toho extrémne unavená.. Neviem sedieť ležať chodiť.. Od bolesti si viem dat len paralen nakoľko stále dojčím.. A vždy keď mám ovulaciu cítim to isté a na pravej strane tiež a vtedy mi to ide až do krížov.....A pohlavný styk som nemala od pôrodu.. Viete mi prosím vás poradiť... Co by to mohlo byt... Ci to a tým aj môže nejako súvisieť? Dakujem vám veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je veľmi ťažké sa takto vyjadriť bez poznania bližších informácii a okolností. Či sa jednalo o pôrod cisárskym rezom alebo spontánny pôrod, či boli pri pôrode nejaké komplikácie alebo operačné zákroky, či u Vás bol v minulosti nejaký operačný výkon, ktorý by mohol mať súvis, či nemáte zistenú na vaječníku nejakú cystu. Najlepšie je navštíviť Vášho obvodného, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.