Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,306 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dobrý večer

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa informovať v máji som mala menštruáciu 20.3. 2021, a v apríli cca medzi 28 a 29 mi mali prísť, ale neprišli mi či že vynechala mi menštruácia, v apríli posledný styk s partnerom sme mali 18.4.2021, neviete čo by to mohlo byť že mi vynechala, test som si nerobila pretože som si ista že tehotná nie som nemám žiadne príznaky aké príčiny môžu byť okrem tehotenstva ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pár dní meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať mešká mi menstruacia.. Bola som tehotná ale 18.4. 2021 som bohužiaľ potratila :( menštruáciu som mala pred mesiacom 18.6.2021..momentalne mi mešká menstruacia 3 dní.. Pohlavný styk som mala naposledy 5.6.2021 Momentálne som v zahraničí nemôžem sa dostaviť na slovensko až o mesiac.. Chcela by som vedieť ze ci je to normálne?
  Ďakujeem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si môžete realizovať tehotenský test.

 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý večer prajem.Mám po menštruácii 3 dni a dnes som začala krvácať a neviem prečo nechápem tomu.Menštruáciu som mala slabú takmer len špinenie 4 dni a potom sa to ukončilo a dnes spustilo ako keby slabá menštruácia.Prosím čo to môže byť aká príčina

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Teoreticky sa môže jednať aj o posunutú ovuláciu a ovulačné špinenie, či krvácanie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • :/

  , Autor:

  Dobrý večer mam nepravidelnú menštruáciu a niekedy mi aj vynechava tak môj lekár mi vypísal utrogestan 200, brala som to 31.5.2021 a 10 deň mi vysiel na 9.6.2021, chcela by som sa spýtať či je to dobre že sa mi dostavila perióda, 11.6.2021 ale, slabá je perióda, napr idem na malú potrebu, tak na vložke nemám skoro nič, ale keď sa utriem tak na toaletnom papieri mam také slabé ružové. Chcela by som sa informovať či je to dobre. Alebo dačo nieje v poriadku ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, vek, okolnosti, výsledky vyšetrení, ani to, či plánujete otehotnieť alebo celkovo dôvod snahy o úpravu menštruačného cyklu, je veľmi ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Menštruácia môže mať rôznu intenzitu. Nemusí sa však jednať o nič vážne. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky informácie, výsledky vyšetrení a najobjektívnejšie Vám vie pomôcť.

 • Som tehotná ?

  , Autor:

  Dobrý večer , mešká mi menzes momentálne 5 deň .Cely čas som mala bolesti v krížoch včera sa pridali prsia a dnes som mala pocit že dostanem menzes ale len má to tak pošpinilo (keď som sa utrela tak take priesvitno hnedé ) a potom to zmizlo aj špinenie aj bolesti. Podbrušku bolelo ako vždy pri menštruácii . Mohli by ste mi prosím niak poradiť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa teda vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, skôr realizovaný tehotenský test môže byť falošne negatívny. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Dobrý večer

  , Autor:

  Dobrý večer, chcela by som sa informovať. Mam 44 až 45 menštruačný cyklus, ale menštruáciu som mala naposledy 20.3. A v apríli mi vynechala menštruácia, bola som u svojho gynekológa, urobil mi testy, plus usg, a dostala som aj vyvolavačku ale ani po vyvolávačke som nedostala už 12 deň mi meškajú chcela by som sa spýtať že kvôli čomu to môže byť, či si vlastne mam urobiť tehotensky test v utorok to budú 14 dní. Ďakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Záleží od viacerých okolností. Dôležitý je aj vek. Ak ešte nie ste v premenopauze a nie je vylúčené tehotenstvo, tehotenský test si môžete urobiť pri najmenej 14 dní meškajúcej menštruácii. Takto sa Vám bližšie neviem objektívne vyjadriť.