Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,690 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ovulácia

  , Autor:

  Ovulačné krvácanie mi trvá aj 4 dni a moja gynekologička mi nijako neporadila, povedala, že je to normálne, ale mne sa to úplne normálne nezdá. Nie sú žiadne lieky, vitamíny, ktoré by to mohli aspoň zmierniť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na ovulačné krvácanie ako také liečba neexistuje. U každej ženy je to individuálne. Niektoré ženy ovulačné špinenie, či krvácanie nemajú, u iných trvá aj niekoľko dní. Je dôležité jednoznačne potvrdiť ovuláciu. V prípade nasadenia hormonálnej antikoncepcie, kedy je blokovaná ovulácia, k ovulačnému krvácaniu nedôjde.

Podobné otázky

 • Meskajuca menstruacia

  , Autor:

  Dobry den prajem. Chcela by som Vas poprosit o nazor. Mam 28 rokov a takmer 9 rokov som uzivala HAK. 3.4. som bola zaockovana proti Covidu-19 a presne v ten den som uzila poslednu tabletku z blistra HAK a vysadila ju. 7.4. som dostala menstruaciu. O tyzden neskor mi lekarka nasadila tyzdnove antibiotika nakolko mi v moci nasla bakteriu E-coli. Dalsiu menstruaciu som mala dostat v stredu 5.5. Dnes je to piaty den co mi meska a ani sa necitim tak, ako pred menstruaciou. Vcera 8.5. som si robila tehotensky test a bol negativny. Moze byt meskanie sposobene vysadenim HAK, pripadne ockovanim ci antibiotikami? Posledne dni citim tlak v podbrusku, akoby som ho nevedela uvolnit. Posledny mesiac toho bolo vela a teda neviem comu by som to pripisala. Ci antibiotika, HAk alebo tehotenstvo? Ovulaciu som po vysadeni HAK mala presne podla menstruacneho kalendara, bola dost bolestiva. Boleli ma velmi krize a podbrusko- predpokladam, ze to teda bola ovulacia a preto som taka neista preco mi meska menzes. Dakujem pekne!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, príčin meškania menštruácie môže byť viacero, či už vysadenie hormonálnej antikoncepcie, užívanie antibiotík, stres, ale aj samotné očkovanie. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení vylúči tehotenstvo a stanoví ďalší postup.

 • Ovulácia

  , Autor:

  Dobrý deň. Už ma roky trápi ovulačné krvácie/špinenie. Pravidelne chodím na kontroly, nemám žiadnu infekciu, výsledky mám dobré. Chcem sa opýtať, či nie je niečo, čo by mohlo pozastaviť toto špinenie, okrem HAK. Budem veľmi vďačná za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na zastavenie, prípadne vynechanie ovulačného krvácania neexistuje prakticky nič, okrem už spomínanej hormonálnej antikoncepcie. Ak sa jedná o ovulačné špinenie, či krvácanie, ktoré trvá deň, či dva, nie je väčšinou potrebná žiadna, ani analgetická liečba.

 • Alchemilkovy čaj

  , Autor:

  Dobrý večer môžem piť alchemilku aj počas plodných dní ? Nezastaví sa ovulácia?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ovulácia by sa zastaviť nemala. Alchemilka sa odporúča piť od prvého dňa menštruácie do ovulácie. Neskôr to môže mať negatívne vplyvy.

 • Menštrucia

  , Autor:

  Dobrý večer, posledná menštruácia mi skončila 30.1.2021 ale pár dní po menštruácií som mala hnedkasté špinenie, trvalo to približne týždeň (nie neustále, prestalo a po dni sa zase objavilo a tak ďalej). Mám kalendár ktorý mi približne vypočíta ovulaciu ale ovulácia podľa hlienu tiež meškala asi týždeň. Možno kvôli tomu , že som este po menštruácií špinila. 21.2.2021 som mala dostať menštruáciu a 20.2.2021 sme mali nechránený prerušovaný styk. Menštruácia mi teraz mešká 7dní. Môže meškať kvôli neskoršej ovulacií alebo sa môže jednať aj o tehotenstvo?
  Približne 24 (4 dní po styku) som mala ako keby krv na nohavičkách, ale nezačala som krvácať. Mám len biely výtok bez zápachu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia, takže tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer, potebovala by som poradiť... S priateľom sme mali od poslednej menštruácie (23.1) sex len jeden krát
  , kvôli môjmu strachu z tehotenstva, k tomu sme použili ochranu (+ aj sa urobil mimo) a este k tomu v tej dobe som nemala mať plodné dni ( sex sme mali okolo 15.2), Menzes mi ale mešká asi 2-3 dni , čo je u mňa občas normálne, že raz za čas dva dni mešká, ale frustruje ma, že ma vôbec nebolia prsia, lebo vždy pred menštruáciou má bolievajú. Som z toho moc v strese, lebo sme s priateľom presvedčení, že sa nič nestalo, a Nerozumiem, prečo je to zrazu takto... Ešte taká jedna malá zaujímavosť, väčšinou svoju ovulaciu cítim(vždy na 14 deň od začatia cyklu), ale tento mesiac som si tú bolesť akosi nevšimla, neviem, či by to mohla mať súvis aj s tým že ak mi meškala ovulácia, začala som aj dosť cvičiť (domáce fitko) a pribrala som konečne po dlhej dobe 2 kilá, lebo viac papám, snažím sa pribrať, čo myslíte mala by som sa niečoho obávať ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný, či ovulačný cyklus má vplyv viacero faktorov, hlavne stres, zmena životného štýlu, životosprávy, zvýšená pohybová aktivita, ... Ak ste mali chránený pohlavný styk, nemyslím si, že ste tehotná a nemusíte sa znepokojovať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.