Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,983 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či protizapalové tabletky môžu narušiť alebo mat´ na svedomí meškanie menštruácie? Beriem 2 týždne aceclofenac acord aj ešte jedne lieky na uvoľnenie svalstva. Ďakujem veľmi pekne za odpoved’.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je v organizme zápal, môže to mať vplyv aj na meškanie menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer. Chcem sa spytat...vysadila som antikoncepciu a uz 6 dni mi meška menštruácia ( ocividneto je bezne po vysadení). Styk s partnerom som mala ale tehotna niesom. Čo mam robit preto aby som mohla co najskorsie otehotniet ked mam nepravidelny cyklus?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 6 dní meškajúca menštruácia po vysadení hormonálnej antikoncepcie, navyše ak ste mali pred užívaním nepravidelný menštruačný cyklus, je pomerne bežná. Ak sa Vám nedostaví menštruácia, pri meškaní 14 dní si urobte tehotenský test, keďže ste mali pohlavný styk. Následne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý jednoznačne vylúči tehotenstvo, prípadne Vám menštruáciu vyvolá a určí ďalší postup.

 • Meškanie menzesu 42 dní

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor,
  obraciam sa na Vás s prosbou o Váš názor.. Menzes mávam celkom nepravidelný, naposledy som mala 23. januára..
  Pán doktor mi pred 3 týždňami predpísal Progestanelle, no menzes neprišiel, robil hormonálny profil, ktorý je v poriadku.
  Dnes mi predpísal antikoncepciu, krúžok NuvaRing, na s pravidelnenie menzesu s tým, že mám len čakať, kým mi menzes príde, lebo, že by nemal význam predpísať mi ďalší Progestanelle, keď mám hormonalny profil v poriadku..
  Pohlavný styk som mala naposledy 21. februára, pred 38 dňami, prerušovaný, no odvtedy chránený kondómom, testy mám negatívne..
  Nerozumiem teda, prečo mi menzes stále nechodí, v podbrušku na pravej strane mávam niekedy dosť silné bolesti a kŕče už celé týždne..
  Mohla by na to vplývať aj nízka hmotnosť? Mám 174 cm a 50 kg, no jem zdravo.. Športujem, no nepreháňaj to.. Nejem ani mastné jedlá, sladkého tiež pomenej.. Taktiež som bola vo februári darovať krv, mohol by byť aj to dôvod meškania menzesu? Taktiež mám nízku sliznicu maternice..
  Vopred Vám ďakujem krásne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrení a USG nálezu, ako aj bez poznania výsledkov všetkých doteraz realizovaných vyšetrení, je ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Dôležité je jednoznačné vylúčenie tehotenstva odberom krvi na beta HCG, zistiť dôvod bolestí v pravom podbrušku, či nie je prítomná napríklad cysta, ktorá by mohla vysvetľovať meškanie menštruácie. Pri jednoznačnom vylúčení tehotenstva, ako aj vylúčenia patológie na ženských pohlavných orgánoch v malej panve, ktorá by mohla spôsobovať meškanie menštruácie je možné menštruáciu vyvolať. Treba tiež povedať, že na menštruačný cyklus má veľký vplyv aj stres, zmena životosprávy, či prehnaná pohybová aktivita.

 • sex

  , Autor:

  dobrý večer prajem chcela by som sa informovať chcem sa ujisťit ms mi meška každy mesiac 1 den styk som mala v januára začiatkom dostala som ms a som si robila tehotenský test viac krat a bol negativny febuar mi meškal jeden den a som si robila tehotenský test a bol negativný a robila som si viacero testov po mesiaci styku a kedže mi meška stale jeden a vy pišete že je potrebne si urobit na 14 den meškania test ale mne meška stale jeden den len a po styku mesiac som si robila naposledy test a bol negativny myslite si že som tehotna ? či to už si namyslam tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že je viac ako isté, že tehotná nie ste. Meškanie menštruácie jeden deň je v norme. Nemusíte sa obávať. Do budúcna odporúčam mať chránený pohlavný styk, kedy nebudete musieť mať obavy z tehotenstva.

 • Meškanie menštruácie od plánovania bábätka

  , Autor:

  Dobrý deň s manželom sa snažíme o druhé bábätko asi 4 mesiace a ako sme sa zacali snažiť tak my neprichádzala menstruacia mysleli sme si že som tehotná urobila som si test bol negatívny bola som u svojho gynekológa nebola som tehotná pichol mi injekciu na vyvolania další mesiac to iste sa mi stalo kúpila som vitamíny inofolic a folandrol jeden mesiac mi prišla menstruacia na čas tak som bola zasa rada že keď som neni tehotná aspoň sa mi menstruacia umudrila lenže tento mesiac zasa mi neprišla a mala som dva dni spinenie ale menzes neprišiel a test my vyšiel negatívny v čom môže byt problém môžem mat nejaký hormón znížený ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Najskôr je opäť nutné vylúčiť tehotenstvo. Tehotenský test realizovaný skôr ako na 14. deň meškajúcej menštruácie môže byť falošne negatívny. Ak sa vylúči tehotenstvo u Vášho obvodného gynekológa, ten Vám vie predpísať lieky na úpravu cyklu, prípadne môže skontrolovať hormonálny profil.

 • Meškanie menštruácie počas dojčenia

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Minulý mesiac som mala prvýkrát menštruáciu, po 4 mesiacoch od pôrodu. Bolo to 9.2.. Tento mesiac mi zatiaľ neprišla. Je možné, že je to tým, že kojím? Testy som si robila v 28 deň cyklu, keď som predpokladala začiatok menstruacie a aj 33 deň cyklu a aj v 24 deň cyklu. Všetky mi vyšli negatívne. Je to normálne, že mi to ešte neprišlo? Gynekológa som informovala, tam mám prísť ak mi do týždňa neprídu, no som z toho nervózna. Neviem čo čakať.Je to vporiadku, či nie?

  Ďakujem za odpoveď.
  Prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, počas kojenia sa menštruácia nemusí vyskytovať vôbec, prípadne môže byť nepravidelná. Nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.