Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Meškanie menštruácie od plánovania bábätka

    , Autor: Papučka

    Dobrý deň s manželom sa snažíme o druhé bábätko asi 4 mesiace a ako sme sa zacali snažiť tak my neprichádzala menstruacia mysleli sme si že som tehotná urobila som si test bol negatívny bola som u svojho gynekológa nebola som tehotná pichol mi injekciu na vyvolania další mesiac to iste sa mi stalo kúpila som vitamíny inofolic a folandrol jeden mesiac mi prišla menstruacia na čas tak som bola zasa rada že keď som neni tehotná aspoň sa mi menstruacia umudrila lenže tento mesiac zasa mi neprišla a mala som dva dni spinenie ale menzes neprišiel a test my vyšiel negatívny v čom môže byt problém môžem mat nejaký hormón znížený ?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Najskôr je opäť nutné vylúčiť tehotenstvo. Tehotenský test realizovaný skôr ako na 14. deň meškajúcej menštruácie môže byť falošne negatívny. Ak sa vylúči tehotenstvo u Vášho obvodného gynekológa, ten Vám vie predpísať lieky na úpravu cyklu, prípadne môže skontrolovať hormonálny profil.