Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie

  , Autor:

  Pán doktor, mam 52 rokov .Posledny pol rok vykazovali hodnoty hormonov menopauzu. Kvoli špineniu v auguste vykonana kyretaž s vysledkom polypoidna sliznica bez atypii.Odvtedy menzes 27.12 slaby.Hiodnoty hormonov - Estr - 47, FSH 58, opakovane.Vyška sliznice 3,2mm.Teraz som pred 10 dňami začala krvacať, preve 4 dni veľmi slabo, potom sa to rozhehlo s veľkymi koagulami. Bol pichany DYcynone a ascorutin, nepomohla, dnes ma čaka kyretaž.Bola odobrata krv na hormony- ERST 380, FSH 17,9, Prog. 0,19, Prolaktin a testpsteron v norme.Som vyčerpana, zoslabnuta z toho krvacania.Je možne, aby sa hormony vratili do stavu, ako pred menopauzou,?Bola som ako zdravotnička očkovana Pfizerom. Aj moja kolegyňa a znama mala take problemy v terajšej dobe., tiež boli očkovane. Je možne, že ich sposobila očkovaia latka?Pan doktor, pomože ta kyretaž pri tak silnom krvacani? ďakujem za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemyslím si, že očkovanie má súvis s Vašimi ťažkosťami, ktoré máte dlhodobejšie. Kyretáž by mala krvácanie zastaviť, podľa histológie sa určí ďalší postup. Dysfunkčné krvácanie v menopauze netreba podceňovať.

Podobné otázky

 • Noretisteron

  , Autor: Kika9878

  Dobrý deň
  Práve som vybrala noretisteron a mám veľké bolesti a silnú menštruáciu na ktoru niestom zvyknutá keďže tá moja je slaba a trvá najviac 4 dni
  Moja otázka je koľko dní je ešte normálne silné krvácať po dobrati liekov a kedy mám už ísť za svojou lekárkou ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteron je “dvojdečná zbraň”. Môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, medzi najčastejšie vedľajšie účinky Norethisteronu patrí nepravidelné a silné krvácanie. Stav by sa mal postupne upraviť, je to však individuálne u každej ženy. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie

  , Autor: Okaňa

  Dobrý deň menštruáciu som mala od 13.7 do 16.7 ale od 30.teho krvacam (svetlo -červena krv) mám zalarmovať svojho gynekológa alebo počkať kym to prejde ...... pohlavný styk som nemala od 4.5 do 30.7 môže to byť spôsobené tým?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia, či krvácania môže byť viacero. Môže sa jednať aj o ovulačné krvácanie, samozrejme krvácanie môže byť spôsobené aj pohlavným stykom. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia po Norethisterone

  , Autor: Patrishaa

  Dobrý deň pán doktor,
  Norethisteron som brala 6 dní na priblíženie menštruácie (tabletky mi ho priblížili o 2 dni) a menzes som dostala na 3 deň od vysadenia.
  Krvácanie však bolo slabšie a trvalo kratšie ako normálne. No teraz, asi na 4.deň od konca prvého krvácania som dostala akoby znovu menzes už silnejší a aj s bolesťami ako mávam vždy.
  Viete mi prosím nejako povedať čo sa môže diať? alebo čo to znamená?
  Mám očakávať teraz znovu očakávať niekoľkodnové krvácanie?
  (Pred predpísaním lieku som na priehliadke mala všetkl Ok)
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteron je “dvojdečná zbraň”. Môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, ktoré sa nemusia prejaviť u každej ženy. Medzi najčastejšie vedľajšie účinky Norethisteronu patrí nepravidelné krvácanie, či špinenie, ktoré nemá žiadnu logiku. Pobolievanie v podbrušku, ako pri menštruácii sa môže tiež vyskytovať. Stav by sa mal postupne upraviť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • bolesti brucha

  , Autor: Janka34364

  Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať pred menštruáciou čo bolo 1,2, a 3.7 som mala bolesti v podbrušku už toho 3 som začala brať tabletky norethisteron zentiva. Brala som ich do 14.7 na oddialenie menštruácie kvôli dovolenke. Ako som ich brala tak celú dovolenku ma nič nebolelo. Ako náhle som ich vysadila bolesti prišli znovu 2 dni na to som dostala silnú a bolestivú menštruáciu nebolo to špinenie ani nič podobné, bolo to krvácanie aké som mávala vždy akurát bolestivejšie a silnejšie, 6. a 7. deň som mala špinenie ale to som mávala vždy pri menštruácií. No ako mi skončila menštruácia tak ma bolelo brucho a stále aj bolí stále a neviem čo to môže byť, no potom mi prišlo do úvahy aj možné tehotnestvo. Nemám žiadne nevoľnosti ani zmeny chuti ani nič podobné stravujem sa normálne. Ak by ste mi vedeli poradiť budem veľmi rada. Vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteron môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, ktoré sa nemusia prejaviť u každej ženy. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto, iba na základe opisu, sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Adelinka1986

  , Autor: Adelinka1986

  Dobry den beriem hak uz 7 rokov ale nejak som omylom asi vypila dve naraz,vzdy koncim v stredu a zacinam na 8 den stvrtok ,ale v sobotu som neužila tab.aby som skoncila normalne v stredu,tak som uzila v nedelu vecer ale dnes rano som dostala menzes,,mam ho mat v tuto nedelu,,,ale chcem dopit hak normalne do stredy ,,tak sa chcem spytat ci to tak mozem douzivat ked mam menzes,,,dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepostupovali ste správne. Tým, že ste v sobotu vynechali tabletku hormonálnej antikoncepcie ste si spôsobili krvácanie a účinok hormonálnej antikoncepcie je za daných okolností pravdepodobne oslabený. Môžete doužívať blister hormonálnej antikoncepcie, pri styku však používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.