Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,821 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som sa Vás spýtať, väčšinou pred a po menštruácii mávam niekoľkodňové špinenie, minulý mesiac som bola na vyšetrení a vraj je všetko v poriadku aj hodnoty krvi. Lenže teraz mám už skoro dva týždne len slabé špinenie a možno dvakrát bolo to špinenie silnejšie aj s krvou, a pobolieva ma sem tam aj podbruško a kríže. V čom môže byť problém, keď je vraj všetko v poriadku?
  Ďakujem
  S pozdravom
  Simona

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Je nutné vylúčiť aj tehotenstvo. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň ,už rok mám problémy s menštruáciou ,mávam menštruáciu mimo svojho cyklu ,väčšinou období plodných dní . Podľa dr. Mám všetko poriadku ,dala mi lieky užívam 2x1 estrofem , a 2x1 duphaston . Stane sa ,že jeden mesiac nemám medzi a druhý mesiac mám menštruácii medzi ,niekedy je to len taký hnedy výtok . Idem už aj 6 x na kontrolný ster pretože mi nevychádza ,mi ho nevyhodnotia lebo mám zmiešanú mikroflóru . Viete mi poradiť ? Či mi nechýba nejaký vitamín alebo niečo ? Chcela som užívať Bkomplex ,mohlo by to mať s nejakým vitamínom súvis ? Snažíme sa už aj u druhé dieťa vyše pol roka , aké myslím ,že skrz toto moje mimo krvácanie to nejde . Ďakujem za odpoveď .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, krvácanie, či bolesti v období ovulácie sú pomerne časté, jedná sa o ovulačné krvácanie, či ovulačnú bolesť, ktorá väčšinou trvá iba pár dní, dva, či tri. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, nie je nutné to riešiť. Čo sa týka výteru, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť k "zmiešanej mikroflóre". Na podporu pošvovej mikroflóry si môžete aplikovať vaginálne probiotiká. Pri snažení otehotnieť odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, aspoň 2 - 3 krát týždenne, počas celého cyklu okrem menštruácie, nie len v čase očakávanej ovulácie.

 • skrátený cyklus

  , Autor:

  Dobrý deń.
  3.9.som dostala menštruáciu,trvala cca do7.9-posledný deń už takmer nič),potom dva dni nič a na ´daľší slabé špinenie.Na ´daľší deń opäť nič. 25.9.som na nohavičkách objavila pár kvapiek krvi,vyzeralo to,akoby som to dostala znova.Pri močení bol moč trochu ružový,vyšiel jeden "mikroskopicky" drobný kúsok asi sliznice,potom už do večera nič,len toaletný papier bol slaboružový. V noci nič,na ´daľší deń len maličká drobná škvrnka na vložke a odvtedy zase nič. Bola to vôbec menštruácia? Môže to súvisieť s tým,že už mám vyše 50 rokov? A môže byť cyklus v tomto veku už kratší,teda,že to dostanem napr.na 23 deń od začatia predošlej menštruácie? Všade čítam, že v tomto veku sa cyklus skôr predlžuje,mne sa skrátil.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané špinenie v strede cyklu mohlo byť ovulačné špinenie, takto bez poznania výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň mala by som otázku v nedeľu večer som dostala menštruáciu 12.9. vo štvrtok 16.9. Mi už skončila . V piatok 17.9. Som dostala kŕče a zas som začala krvácať . Čiže tretí deň opäť krvacam čím to môže byt ? (beriem aj hak vexya)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie zo spádu hormónov počas užívania placebo tabliet a špinenie, či krvácanie aj počas cyklu nie je ničím výnimočným. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Nemožem otěhotnět

  , Autor:

  Dobrý den malá potřebovala by som poradit, 27.8.2021 Som Malá menzes mám nepravidelny cyklus od24 do 30 dní nikdy nie viac, asi 8.8. Alebo 9.8 2021 som malá pohlavny styk, 13 teho us přišiel neviem či jeto menštruacia Lebo to bolo iba po kvapkachh ani vložku nepotřebujem to trvalo 2 dní a teras 3 den mám iba ako velmi hnědý vitok ale nejde zomna iba keď sa utriem a ani bolesti neboli také silné ako při menštruacii čo to može být nikdy som to nemalá..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky sa môže jednať aj o ovulačné špinenie, ale príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.

 • Tmavohnedy výtok

  , Autor:

  Dobrý deň pred týždňom som bola u gyn na spustenie menštruácie a predpísala mi tu antiku Gefemin na úpravu menštruáciu. V pondelok som som mala bolesti v podbrušku šla som na wc a hnedy výtok až taky tmavohnedy, čierny. Cez noc vôbec nič ráno som vstala s čistou vložkou. Vôbec tomu nechápem ešte som to nemala, antiku beriem už druhý krát a pri tej prvej som toto vôbec nemala. Menštruácia mi meskal 2 mesiaca tak som očakávala že to bude silné.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v jej začiatkoch, sa môže špinenie, či nepravidelné krvácanie vyskytovať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.