Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,419 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • stres

  , Autor:

  dobrý deň chcem sa opýtať či može stres na tolko ovplyvniť nadchádzajúcu menštruáciu že vobec nemusí doraziť alebo len príde neskôr?..ovulácia nastane rovnako aj keby nebol menzes?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, stres je faktorom, ktorý asi najčastejšie ovplyvňuje menštruačný cyklus, môže mať vplyv na meškanie alebo aj na vynechanie menštruácie, rovnako tak môže mať vplyv na ovuláciu.

Podobné otázky

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať
  Mám 17 rokov a dnes som dostala menštruáciu, zvyčajne ma dosť bolieva brucho tak hneď ako som včera pocítila bolesť v prsníkoch a dnes bolesti slabé v bruchu, dala som si tabletku... menštruácia prišla, no je strašne slabá... ešte sa mi to nestalo a rozmýšľala som či to môže byť kvôli tomu lieku... pohlavný vztyk som tento mesiac mala 2 razy, vždy bezpečne s kondomom a ani raz sa neurobil do neho, vždy sa mimo mňa... Čítala som, že slabá menštruácia môže byť aj z tehotenstva ale dávame si obrovský pozor a teraz mám ešte väčšie stresy ... mohlo by to byť aj zo stresu? (tento mesiac som ho mala viacej ako zvyčajne...)
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, stres je najvýznamnejším faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus ako aj samotnú menštruáciu. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk a stresovejšie obdobie, pripísal by som to tomu, tehotenstvo nepredpokladám, hoci takto sa Vám jednoznačne objektívne vyjadriť neviem.

 • Menštruacia

  , Autor: Janka

  Dobrý deň, chcela by som a spýtať, s priateľom sme mali chránený intímny styk, všetky kondómy sme vždy po použití skontrolovali..aj ten posledný..
  Menštruacia mi ale z nejakého dôvodu mešká už 4 deň.. dopadá na mňa stres a nervozita.
  Mám príznaky žeby sa mala dostaviť
  Ako citlivosť prsníkov
  Chuť do jedla
  Zmeny nálad...
  Ale pociťujem miestami (nie veľmi často) aj bodanie nie však v podbrušku ale odspodu.
  Neviem, začínam byť zúfalá.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa zbytočne znervózňovať. Menštruácia môže meškať z viacerých dôvodov. Odsledujte si to. Ak Vám bude menštruácia meškať viac ako 14 dní, realizujte si tehotenský test, prípadne navštívte v prípade ťažkostí Vášho obvodného gynekológa.

 • Zvláštna menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň prajem. 1.5. som mala menstruaciu a predvcerom (22.5.) zacala akoby znova ale je to skor špinenie a krv... Dnes bolo trosku viac krvi a špinenia. Je to zvlastne pretoze by som ju mala dostať cca o 2 tyzdne (mavam skor nepravidelnu menstruaciu, niekedy dost pomeskava, niekedy nepride cely mesiac...) Najzvlastnejsie je ze nemam ziadne ine priznaky menstruacie - nic ma neboli, necitim nic zvlastne, iba krvacam. Tehotna by som nemala byt. Musim povedat ze ako je koronavirus tak som dosť zlenivela co sa pohybu tyka a stym suvisi aj to ze menej jem... Nechce sa mi proste jest. Mohlo by to byt z toho? Mam vela casu, stresy nemam žiadne, cize aj tuto moznost ze by to mohlo byt zo stresu som vylucila. Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte nepravidelný menštruačný cyklus, môžete mať aj oneskorenú ovuláciu a môže sa jednať aj o ovulačné špinenie. Takto sa Vám však objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí, ako aj pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Rozhádzaný cyklus

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Už cca 10 rokov mám menzes a nikdy nebol extra pravidelný. Dĺžku cyklu mám cca 33 dní plus/mínus 3 dni, s tým, že pri strese niekedy meškal aj viac (napr počas skúškového obdobia) avšak v poslednom čase začal skákať viac ako zvyčajne. Predposledná menštruácia prišla pred 47 dňami, posledná pred 29 dňami a terajšia ide 45 dní.
  Treba niečo s takýmto cyklom robiť? Osobne mi to priveľmi neprekáža, ale mám obavy či to nebude do budúcna problém aj budem chcieť otehotnieť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dobudúcna to podľa mňa bude treba riešiť. Na spravidelnie cyklu by Vám mohla pomôcť hormonálna antikoncepcia.

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, pred pól rokom som schudla 15 kilo (chcene) a odvtedy mám slabšiu menštruáciu. Nemám bolesti ani nič a dostávam ju každý mesiac bez meškania (niekedy max 1 deň). Na prehliadky chodím každý rok a všetko je v poriadku no len keď som sa svojej gynekologičky spýtala na slabú menštruáciu po chudnutí nič mi na to neodpovedala.. a tak sa vás chcem spýtať .. je to problém ? Alebo to mám začať riešiť? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to pomerne očakávaná reakcia organizmu. Na menštruačný cyklus má vplyv najmä stres, ale aj zmena životosprávy, výrazná zmena hmotnosti, najmä schudnutie. U niektorých žien môže po extrémnom schudnutí dôjsť až k úplnému vymiznutiu menštruácie, napríklad u vrcholových športovkýň je to pomerne časté. Ak nemáte žiadne ťažkosti, riešiť to nemusíte.