• Cysta

    , Autor:

    Pan doktor som v obdobi klimakteria, mam 50 rokov a mierne vykyvy v menštruacii- občasne vynechanie , potom nasledne silnejšie a dlhšie krvacanie. Bol mi zisteny nizky progesteron. Menzes mi meškal 2 tyždne, bol vyvolany Agolutinom. Na kontole po menzese lekar našiel na pravom vaječniku folikularnu cystu 3,5 cm.Bol mi nasadeny Thiamin.Je ta cysta nebezpečna? Može presknuť a nastať krvacanie do brucha? Lekar mi povedal, ak by som pocitila prudku bolesť, možem odpadniuť, alebo zvracať, mam hneď utekať do nemocnice. Mam z toho strach.Je takato cysta pre ženu nebezpečna a vyžaduje nejake obmedzenia napr. šport.Može sposobiť aj krvacanie momo menzes? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak sa jedná o folikulárnu cystu, krvácanie do brucha je málo pravdepodbné. Obsah cysty sa po prasknutí vyleje medzi črevá, čo môže vyvolať peritoneálne dráždenie, ktoré žena pociťuje ako prudkú bolesť v podbrušku, môže byť spojená aj so zvracaním. Treba však povedať, že 3,5 cm veľká cysta neobsahuje až tak veľa obsahu, čo by malo za následok takéto extrémne prejavy. Väčšinou sa kontroluje po skončení menštruácie. Áno, môže spôsobovať poruchy menštruácie, ako meškanie, nadmerné krvácanie, krvácanie mimo menzes, ... Odsledujte si to. Nemusíte sa však báť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.