• Menopauza

    , Autor: Alex95

    Dobrý deň, mám 46 rokov a začínajúce problémy s menštruáciou. Je nepravidelná, občas trvá 4 dni, občas 12 dní, môj lekár mi vždy predpíše hormonálne lieky, ktoré neužívam, kúpila som si prípravok Gynex.
    Chcela by som sa poradiť, akým spôsobom si sama viem menštruáciu upraviť, trpím PMS, ktorý potom trvá aj po skončení menzesu v podobe bolesti prsníkov. Sú tieto problémy normálne v prípade, pravdepodobne nastupujúcej menopauzy?

    Dobrý deň, áno, spomínané ťažkosti sú pre toto obdobie v živote ženy charakteristické. Sama si menštruáciu neupravíte, je to problém a otázka produkcie hormónov.