Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie

  , Autor: Lussi123

  Dobrý deň, od mojej poslednej menštruácie ubehlo 64 dní. Predtým sa menštruácia dostavila presne na 28deň. S manželom mávame nechránený styk, pokúšame sa o dieťa. Tehotenské testy negatívne. Navstívila som dr. ktorá tehotensto vylučila a povedala že na sone je všetko ok. Dostala som injekciu na vyvolanie. Povedala že do 2 tyždnov sa menštruácia dostaví. No už je to 17 dní a nedostavila sa ani tak. V čom by mohol byť problem? Ake vyšetrenie treba podstúpiť? mám dosť časté intenzívne bolesti krížov, bolesti nôh a citlivé plnšie prsia. Príznaky ako pri menštruácií. Žial bez krvácania

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám všetky okolnosti, hlavne či Vám bolo realizované vyšetrenie krvi na beta HCG. S Vášho opisu mi to nie je zrejmé. Ak nie, navštívte v dohľadnej dobe Vášho obvodného gynekológa. Ak aj bola podaná injekcia na vyvolanie menštruácie a vy by ste skutočne boli tehotná, menštruáciu nedostanete, tehotenstvo to iba podporí, nepoškodí. Ak bol tehotenský beta HCG test negatívny, tehotná s najväčšou pravdepodobnosťou nie ste a treba pátrať po príčine, prečo ste nedostali menštruáciu. Skontroloval by som USG, rovnako aj beta HCG, aj opakovane s odstupom týždňa,dvoch, skontroloval vaginálnym vyšetrením stav krčka a takisto by som skontroloval hormonálny profil. Je však ťažko bez poznania všetkých skutočností, výsledkov, nálezov vyšetrení sa objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň po poslednej menštruácii ktoru som dostala 30.08. Som uplne vysadila antikoncepciu. Do dnes som menštruáciu nedostala. Môže sa stať že po vysadení prvú menštruáciu nedostanem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, obdobie po vysadení hormonálnej antikoncepcie prebieha u každej ženy individuálne, teda aj menštruácia sa u každej ženy objavuje individuálne. Odsledujte si to. Za predpokladu, že nedostanete menštruáciu tento mesiac, alebo pri nejasnostiach, či ťažkostiach, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie a bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň dnes mi už 6 deň mešká menštruacia . Robila som si 2 testy jeden na 3. deň a další dnes oba boli negatívne môžem vylúčiť tehotenstvo ? Ďalej má trapi pichanie v oblasti vaječníkov bez vytoku a svrbenia prosím poraďte mi čo to môže byť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer. Rodila som u Vás 30.08.2020 a chcela by som sa opýtať. Vo februári som dostala prvú menštruáciu od pôrodu. Menštruacia nikdy pravidelná nebola a aby som nezabudla stále syna kojím. 20.08.2021 som mala menštruáciu naposledy a mešká mi 16dni vrátane dnešného. Testy som si robila už 4 naposledy cca pred troma dňami, všetky boli negatívne. Môže kojenie ešte ovplyvniť moju menštruáciu, alebo sa mám objednať k svojmu gynekológovi? Pred mesiacom mi bola tak isto robená prehliadka + cytológia a výsledky boli v poriadku. Ďakujem veľmi pekne za odpoved. Pekný večer. Vargová

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, obdobie kojenia má veľký vplyv na menštruačný cyklus. Kojace ženy nemusia mať menštruáciu vôbec, alebo je dosť nepravidelná. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti a výsledky preventívnej prehliadky boli v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Meškanie

  , Autor: Betka

  Dobry deň, mávam so snúbencom nechránený sex. Mala som mat menstruaciu 11.9. , ale nedostavila sa. Môžem byť tehotná?

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si realizujte tehotenský test, prípadne pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je problém, že mi menštruácia mešká 9 dní. Pred mesiacom som použila tabletku po, po nechránenom styku. Vtedy som mala menštruáciu a 5 dní po užití tabletky som krvácala ďalších 6. Teraz mi mešká tých spomínaných 9. Tehotná nie som, test som si robila. Neviete kde môže byť problém? Jedná sa o niečo vážne?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tabletka emergentnej hormonálnej antikoncepcie môže a častokrát aj spôsobuje znepravidelnenie menštruačného cyklu. Odsledujte si to. Za opisovaných okolností Vám teoreticky ešte menštruácia nemusí meškať. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.