• Prerušovaný styk

    , Autor: Kika_d2

    Dobrý deň prajem, zaujímal by ma váš názor. S priateľom sme mali prerušovaný styk, nepamätám si presne kedy, ale niekedy po ovulácií (teda podľa menštruačného kalendára) ale problém je tam, že menštruáciu mám nepravidelnú. Teraz mi mešká 2 dni, čo síce pri nepravidelnej menštruácii je normálne, len či sa mi nemohla posunúť ovulácia a tým pádom som mohla mať ovuláciu pri styku.. Ako to vidíte vy? Mohlo k tomu dôjsť? A v prípade, že menštruácia ďalej nepríde, kedy je ideálne spraviť si test?

    Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepciou. Bez ohľadu na to, kedy máte alebo mali ste ovuláciu, k otehotneniu mohlo dôjsť. Tehotenský test má zmysel urobiť najskôr po 14 dňoch meškania menštruácie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.