Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,839 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer prajem, moja situácia je nasledovná. Menštruácia mi mešká 10 dní, s priateľom sme mali prerušovaný pohlavný styk (nespravil sa do mňa) ale viac krát za sebou (vždy sa umyl). Mohlo to byť pár dní, max. týždeň po ovulácií. Okrem meškajúcej menštruácie je mi nevoľno, mám zmeny nálad a nadmerné močenie. Včera (Menštruácia meškala 9 dní) som si spravila tehotenský test, ale vyšiel negatívny. Moja otázka znie či je to skôr pred menštruačný syndróm a menštruácia mešká kvôli cystám na vaječníkoch (gynekológom potvrdené že tam sú) alebo tehotenstvo? Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať po aspoň 14 dňoch meškania menštruácie. Vo Vašom prípade tehotenstvo nie je vylúčené. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení krvi a USG zodpovie na Vaše otázky a určí ďalší postup.

Podobné otázky

 • Klimakterium

  , Autor: Iveta

  Pán doktor, ďakujem za odpoveď.Možte mi prosim vysvetliť pojem, čo je to suspektná sliznica?Mam z toho veľký strach.To meškanie menštruacie nemože byť vplyvom toho, že som 10 rokov uživala HAK?Podla Vas by ten Agolutin nebolo vyhodne riešenie? Hľadam inu cestu, ako kyretaž, mala som ju robenu po prevom porode a skoro som vykrvacala po zakroku, museli mi podavať Dycynone, Panbu, Ergometrin a samozejme transfizie.Stale to mám čerstvo v pamäti, tak sa toho obavam.Lekar na USG nevidi žiadnu podozrivu zmenu na sliznici, robil mi aj USG v prierezoch a nevidel tam žiadne zmeny, polypy, iba 2 male myomy, ktore mam už 17 rokov a nemenia sa.Minuly rok v decembri bola robena cytologia a nalez 2.Pan doktor, nedalo
  by sa to poreišiť bez tej kyretaže?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, reagoval som len na Váš opis 15 - 17 mm sliznice, ktorá je podozrivo vysoká. Nemusí sa jednať o nič, ale sliznica dutiny maternice nemá čo byť taká vysoká a preto to treba skontrolovať. Výsledok cytológie je predpokladám CIN II., čo tiež treba odsledovať. Nepoznám však všetky informácie ani okolnosti, preto sa k tomu objektívne vyjadriť bližšie neviem. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás pozná najlepšie, ako aj výsledky vyšetrení či USG.

 • Meškanie menštruácie po Duphastone

  , Autor: lucia

  Dobrý deň, pán doktor,

  mám diagnostikované PCOS. Tento cyklus som brala Duphaston na vyvolanie menštruácie. Dobrala som ho v sobotu 9.3., no menštruácia sa az dodnes (20.3.) nedostavila. Mam symptómy PMS. Tento mesiac som nemala ovuláciu (podla ultrazvuku), preto som si nerobila tehotenský test.
  Mám ešte počkať alebo mám ísť na kontrolu? Je meškanie menštruácie po Duphastone bežné?

  Ďakujem pekne za odpoveď.

  Lucia

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, bez vyšetrenia ako aj nepoznania bližších okolností je ťažké sa vyjadriť. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás pozná najlepšie, ako aj pozná okolnosti a má k dispozícii všetky potrebné informácie.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: vvv11

  Dobrý večer, chcela som sa opýtať.. meška mi menštruácia už asi 12-13 dní.. testy som si robila 3x všetky negatívne .. žiadne príznaky tehotenstva ani nič.. neviete čo za tým môže byť alebo tak?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak mávate menštruáciu pravidelnú a teraz Vám prvý krát mešká, odsledujte si to. Ak je možné tehotenstvo, počkajte ešte pár dní a zopakujte si tehotenský test. Okrem tehotenstva je možností viacero, môže byť porucha na báze hormónov, napr. luteálna insuficiencia. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností však navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví ďalší postup.

 • Tabletka po

  , Autor: Terezka

  Dobrý deň, užila som tabletku po 24.1 a menštruáciu som dostala tak, ako som mala 7.2. Menštruácia tento mesiac mi ale mešká už 6 dní, pms už mám niekoľko dní a stále nič, kedy ju môžem očakávať, ako veľmi dokáže táto tabletka ovplyvniť môj cyklus ?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, je to individuálne u každej ženy, závisí aj od toho , či ste mali menštruáciu pravidelnú,ale meškanie menštruácie 6 dní je ešte v norme. Odsledujte si to, je možné, že menštruácia sa o pár dní dostaví. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vysadenie HAK a meškanie menštruácie 3 týždne

  , Autor: Lexiii

  Dobrý deň. HAK som užívala 8 rokov. V decembri som ju vysadila a teraz mi mešká už 3 týždne. Nenam žiadne bolesti a tehotná podľa testu tiež nie som. Chcem sa spýtať z akých príčin mi môže meškať takto dlho? Ako mám ďalej postupovať? Mám sa báť alebo stresujem zbytočne ? (A ešte jedna otázka : je možné že po pichnutí vyvolavačky nárast prs?)
  Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, niekedy po vysadení hormonálnej antikoncepcie užívanej niekoľko rokov môže dôjsť k "rozhádzaniu" menštruačného cyklu. Možností a príčin je viacero. Injekcia na vyvolanie menštruácie môže spôsobiť bolesť a mierne zväčšenie prsníkov. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý určí ďalší postup.