Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,678 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • menštruácia

  , Autor:

  dobrý deň, mám taký problém, ktorý nebol v podstate problémom ešte minulý mesiac, normálne som dostavala menštruáciu, ako mám mať každý mesiac, beriem HAK, takže všetko bolo OK, minulý týždeň som bola na prehliadke u môjho gynekológa, ten mi povedal, teda tak som to pochopila, že mám asi zrastený vchod do pošvy, že či mám menzes, ja, že áno cca 4-5 dní, ale teraz už začínam stresovať, nakoľko som dnes ešte nedostala menzes, a o takomto čase ho už mám, takže či nebude problém, s tým mojím problémom, a či to nebudem musieť riešiť inak.........Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, predpokladám, že Vás obvodný gynekológ mal na mysli podozrenie na obliterovanú, teda uzavretú, vonkajšiu bránku kanála krčka maternice, odkiaľ sa dostáva menštruačná krv z maternice do pošvy. Za predpokladu, že mávate menštruačné špinenie sa o obliterovej bránke nemôžeme baviť. Odsledujte si to a neznepokojujte sa, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajuci menzes

  , Autor:

  Dobrý deň, mám taký problém ze mi už viac ako týždeň mešká menštruácia, pobolieva ma v podbrušku ako pred ms a mam aj niekedy kŕče a pichanie ale nie moc silné, mam aj brucho nafúknuté viac ako inokedy... Menštruáciu mávam pravidelnú.... Neviem co si mam o tom myslieť ci môže ísť o tehotenstvo alebo o nejaký zdravotný problém. Mam v plane navštívit môjho gynekológa len mi to stále vŕta v hlave... Ďakujem za váš názor

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak nie je vylúčené tehotenstvo, môžete byť aj tehotná. Pre jednoznačné vylúčenie alebo potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi, ako aj USG určí ďalší postup.

 • Menopauza dodatok

  , Autor: Iveta

  Pán doktor, ďakujem za rychlu odpoveď.Mňa len znepokojuje ta vyška sliznice, lebo lekar sa vyjadril, že je veľmi vysoka 18mm a ešte dostanem menzes, len aby nebol silný a nemusela som isť na kyretáž.Keď meška menzes skoro 3 týždne, tak vyška sliznice18mm je v poriadku? Veľmi ma vystrašil a mam obavy čo bude ďalej.ďakujem ešte raz za vaš čas, pekný večer.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, 18 mm sliznica je už braná ako vysoká vo vašom veku, nemusí sa jednať o nič vážne, nemusíte sa znepokojovať. Ak sa ale menštruácia v dohľadnej dobe nedostaví, bude nutné realizovať najlepšie hysteroskopiu s kyretážou vrámci jednodňovej chirurgie., kde sa kamerkou pozrie cez kanál krčka maternice do dutiny maternice a následne sa odoberie vzorka sliznice z krčka a z dutiny maternice. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach sa určite informujte u Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás vie prípadne odoslať do nemocničného zariadenia jednodňovej chirurgie.

 • Menopauza

  , Autor: Iveta

  Pan doktor obraciam sa na Vas s mojim problemom a dufam, že mi zase opäť dobre poradite, ako vždy, za čo Vam pekne Ďakujem. Mám 50 rokov. 0 rokov som uživala Logest. V decembri tohto roku som ho vysadila.Mala som 4 krat menzes prvy na 28 DC, druhý na 24 DC, treti na 28 DC a štvrý na 24 DC. Pred menzesom som mala 2.3 dňove špinenie, čo som predtým nemavala. Teraz mi menzes vynechal a mesška mi skoro 3 týždeň. Bola som u gynekologa, spravil mi USG .Povedal mi, že sliznica maternice je vysoka, ako pred menzesom, že by sa mal každu chviľu spustiť menzes , ale zatiaľ nič. Znepokojuje ma ta vyška sliznice, je to normalne, keď meška menzes skoro 3 týždne, aby bola takato sliznica.Je to podľa vAS prechod, alebo to može byť ešte vplyvom HAK?Možem očakavať silný menzes, keď mám takuto sliznicu? Mam aj navaly a silne potenie. Ďakujem za Vašu odúpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, vo Vašom veku už vynechávanie menštruácie nie je ničím výnimočným. Ste v období premenopauzy. O menopauze (prechode) môžeme hovoriť, ak žena nemá menštruáciu minimálne 12 mesiacov. Výška sliznice súvisí s fázou cyklu, na konci cyklu, teda pred menštruáciou je najvyššia, s menštruáciou sa odlúči a vyplaví a rastie s približujúcim sa termínom menštruácie, kedy sa zase odlúči a vyplaví s menštruačnou krvou a takýto kolobeh predstavuje menštruačný cyklus vo vzťahu k výške sliznice. Ak máte už príznaky prechodu, ako spomínate, je možné, že menštruácia sa už nedostaví. Treba si to odsledovať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia po pôrode

  , Autor: Bianka

  Dobrý deň, je to prosím v poriadku, že som síce 2 mesiace po pôrode dostala opäť menštruáciu, no teraz mi vynechala už 2 cykly? (nekojím), pôrod bol sekciou. Inak sa cítim v poriadku, len mám ako keby návaly tepla.
  ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, menštruačný cyklus môže byt po pôrode ešte nepravidelný a haprujúci. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • ďalšia menštruácia po injekcii

  , Autor: Danka

  Dobrý deň, chcem sa opýtať minulý mesiac som mala dostať menštruáciu 1.4, mám nepravidelný cyklus, avšak som bola na vyvolávacej injekciu a menštruácia mi prišla 8.4. (cca za 35 dní ) za celý mesiac som nemala pohlavný styk. Partner to iba skúšal (cez oblečenie) mohlo k niečomu dôjsť ? Tento mesiac mám štátnice tak som v miernom strese. Chcem sa opýtať kedy by som mala teraz čakať menštruáciu ?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, pri spomínanom pokuse o pohlavný styk k otehotneniu nedošlo. Ak bola menštruácia vyvolávaná, ďalšia by za normálnych okolností mala prísť za 28 dní. Ak však máte menštruáciu úplne nepravidelnú a budete mať stresové obdobie, opäť sa môže stať, že menštruácia bude meškať.