Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,385 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Slabá menštruácia

  , Autor: Simona222

  Dobrý večer,chcela by som sa vás opýtať,či je normálne a v poriadku,že po prvom pohlavnom styku(5 mesiacov dozadu) mám slabšiu menštruáciu i ked je pravidelná,niekedy prišla skôr,ale je veľmi slabá,trvá maximálne 4 dni,pričom deň alebo dva normálne krvácam.Mám mať obavy z tehotenstva?
  Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je menštruácia pravidelná, nekrvácate mimo cyklu ani nemáte bolesti, alebo nebadáte žiadne iné odchýlky, netrápil by som sa. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach, ako aj pri podozrení z tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ako prevenciu nechceného otehotnenia odporúčam užívanie antikoncepcie. Ohľadom výberu druhu a formy sa poradte so svojim obvodným gynekológom.

Podobné otázky

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň. V utorok som zobrala poslednú tabletku z plata. Beriem antikoncepciu Mistra. A včera t.j. piatok som už tak slabo krvacala, skorej také špinenie a dnes ešte menej. Je normálne ze by som mala tak slabú menštruáciu? Krvacala som aj mimo cyklu počas brania tabletiek lebo začínam a brala som aj 2 plata po sebe tak ku koncu som mala slabé krvácanie. Menštruáciu mam bežne 6 dní. Toto je druhý deň len. Je možné že už budem mať takúto menštruáciu stále, takú slabú?
  V utorok som mala ešte nechránený pohlavný styk kedy som zobrala tú poslednú tabletku z plata, je možné že som nechránena keďže už mám pauzu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, všetky spomínané okolnosti a situácie sú počas užívania hormonálnej antikoncepcie normálne a bežné, niekdy sa krvácanie z vysadenia nemusí dostaviť vôbec. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste chránená aj počas sedem dňovej pauzy. Nemusíte sa obávať.

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, už 7 dní mám slabú menštruáciu/špinenie mimo cyklu a menštruácia by mala prísť až o 2 týždne. Tehotná nemôžem byť, čo to môže znamenať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností príčin Vašich ťažkostí je viacero. Takto bez poznania bližších informácií alebo okolností sa neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať
  Mám 17 rokov a dnes som dostala menštruáciu, zvyčajne ma dosť bolieva brucho tak hneď ako som včera pocítila bolesť v prsníkoch a dnes bolesti slabé v bruchu, dala som si tabletku... menštruácia prišla, no je strašne slabá... ešte sa mi to nestalo a rozmýšľala som či to môže byť kvôli tomu lieku... pohlavný vztyk som tento mesiac mala 2 razy, vždy bezpečne s kondomom a ani raz sa neurobil do neho, vždy sa mimo mňa... Čítala som, že slabá menštruácia môže byť aj z tehotenstva ale dávame si obrovský pozor a teraz mám ešte väčšie stresy ... mohlo by to byť aj zo stresu? (tento mesiac som ho mala viacej ako zvyčajne...)
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, stres je najvýznamnejším faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus ako aj samotnú menštruáciu. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk a stresovejšie obdobie, pripísal by som to tomu, tehotenstvo nepredpokladám, hoci takto sa Vám jednoznačne objektívne vyjadriť neviem.

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, pred pól rokom som schudla 15 kilo (chcene) a odvtedy mám slabšiu menštruáciu. Nemám bolesti ani nič a dostávam ju každý mesiac bez meškania (niekedy max 1 deň). Na prehliadky chodím každý rok a všetko je v poriadku no len keď som sa svojej gynekologičky spýtala na slabú menštruáciu po chudnutí nič mi na to neodpovedala.. a tak sa vás chcem spýtať .. je to problém ? Alebo to mám začať riešiť? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to pomerne očakávaná reakcia organizmu. Na menštruačný cyklus má vplyv najmä stres, ale aj zmena životosprávy, výrazná zmena hmotnosti, najmä schudnutie. U niektorých žien môže po extrémnom schudnutí dôjsť až k úplnému vymiznutiu menštruácie, napríklad u vrcholových športovkýň je to pomerne časté. Ak nemáte žiadne ťažkosti, riešiť to nemusíte.

 • Slabá menstruacia

  , Autor: Patricia

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa Vás opýtať. Už zhruba rok mám zmenenú menštruáciu. Budem mat 30 rokov a cca pred 10 rokmi mi zistili myom na maternici v prednej časti vo veľkosti do 3 cm , ktorý je kontrolovaný a nerastie. Pred rokom som sa presťahovala za manželom do zahraničia a zmenu som pripisovala stresu. Navštívila som aj mojho gynekológa ale ten mi za každým pivedal, že je to v poriadku a mam byt rada, že mam slabú menštruáciu. Moja menstruacia prebieha takto, že začnem špiniť, prvý deň mám krv, niekedy iba tmavú a niekedy normálne červenú. Skôr taký hustý výtok by som to aj nazvala. Bolesti mám normálne ako stále ale ďalšie dni už nám v podstate iba ako silnejší výtok tmavej farby. Niekedy to trvá iba 2 dni niekedy dlhšie. Ha som vždy mala nenstruaciu cca 6 dni a prvé 3 dni veľmi silnú. Je to aj podlaVás v poriadku ? Nemusím sa obavat ? Chcela by som skúsiť prvý krát otehotnieť. Myslela som si, že to môže spôsobiť časté užívanie Noretisteronu na oddialenie menštruácie ale ten som užívala aj doma a menštruáciu som mala normálnu. Dakujem za Vadu odpoved. Patricia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruácia môže mať rôznu intenzitu, dĺžku, ako aj charakter. Ak nemáte iné ťažkostí, nemusíte sa obávať, je to v poriadku a môžete skúšať otehotnieť.