• Otázka

    , Autor:

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na jednú otázku s ktorou si neviem poradiť. Môj problém je taký, že pred týždnom som mala menštruaciu skoncila mi v utorok a v stredu som mala s priatelom pohlyvny styk ktorý bol nechráneny (v skratke) po 21 hod som užila tabletku Ascapelle. Je 6dní od toho a v poslednej dobe som mala krče,bolesti hlavy a dnes az tak silné že som opäť dostala menštruaciu. Vedeli by ste mi poradiť ci sa mam niecoho obavit alebo je to vporiadku situacia?

    Dobrý deň, ak ste mali nechránený styk prvý deň po menštruácii, riziko otehotnenia je menšie. Escapelle sa má užiť do 72 hodín od pohlavného styku. Po užití Escapelle Vami spomínané ťažkosti môžu byť spôsobené vedľajšími účinkami tejto tabletky, aj predčasné dostavenie menštruácie môže byť spôsobené tým. Neznepokojoval by som sa. Ak sa nasledujúca menštruácia po skončení aktuálnej oneskorí viac ako o 5 dní, môžete byť tehotná. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.