• príliš dlhá a silná menštruácia

    , Autor: tinum

    Dobrý deň,pani doktorka!
    Mám 40 rokov. Pred pol rokom sa mi skrátil menštruačný cyklus z 28 na 21 dní, ale menštruáciu som dostávala pravidelne a mala zvyčajný priebeh. Pred dvomi mesiacmi som ale mala slabú a veľmi krátku menštruáciu a nasledujúca menštruácia bola veľmi dlhá-trvala tri týždne a z toho dva týždne nezvyčajne silná. Šla som k lekárke, ale kedže som nikdy nemala pohlavný styk, tak povedala, že príčinu môže zistiť len ultrazvukom. Pracujem v zahraničí a tu sa na ultrazvuk musím objednať do nemocnice a oni zašlú termín vyšetrenia. Žiaľ dlho sa čaká, tak termín som dostala až na 15.9. P.doktorka povedala, že počkáme na ďalšiu menštruáciu. Tú som dostala už po desiatich dňoch a trvala 10 dní. Šla som znova k lekárke, ale povedala, že možno sa to vracia do normálu a bez ultrazvuku mi nevie povedať príčinu. teraz som dostala menštruáciu po troch týždňoch, ale už trvá 16 dní, na začiatku nezvyčajne slabá, ale teraz 10 dní veľmi silná, až zo mňa odchádzajú veľké kusy sliznice. Čo môže byť príčinou? Mám obavy, lebo septembrové vyšetrenie je ešte ďaleko. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    ťažko povedať , môže sa jednať o nejaké premenopauzále krvácanie alebo i iné ochorenie , a je pravda , že príčina sa väčšinou dá presnejšie určiť naozaj len UZV. Musíte vyčkať na ultrazvuk
    zatiaľ skúste aspoň ascorutin a nejaké železo ,a by ste nebola anemická z krvácania
    s pozdravom