Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vysadenie HAK

  , Autor: jajka13

  Dobrý deň, v apríli tohto roku som vysadila HAK Nuvaring. Tri mesiace som si dala "pauzu" a potom sme sa začali pokušať s manželom o dieťa. Menštruácia mi meškala 5 dní a potom sa u mňa objavilo krvácanie, ale vždy iba ráno, cez deň to prešlo do slabého špinenia. Môj gynekológ mi dal injekciu na vyvolanie menštruácie (samozrejme až po vyšetrení). Menštruáciu som dostala až po 6-tich dňoch a aj to bola velmi slabá a trvala iba 2 dni. Tento mesiac sa mi to opakuje takisto. U lekára som zatial nebola. Tiež krvácam iba ráno, ale farba nie je taká ako ked normálne menštruujem, skor taká slabšia, niekedy len ružová. Ale takto to trvá už 2. týždeň a neviem či to može byť tým, že som vysadila HAK, alebo mi niečo naozaj je. Môj gynekológ mi na to nič nepovedal. Mám k nemu zájsť znova, alebo je to len hormonálnou zmenou?? Ďakujem za odpoveď :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  slabá menštruácia môže byť spôsobená aj hormonálnou zmenou po vysadení antikoncepcie. Počkajte ešte jeden cyklus ak sa problémy budú opakovať vzhľadom na to, že plánujete mať dieťatko navštívte lekára.

Podobné otázky

 • Vysadenie HAK a meškanie menštruácie 3 týždne

  , Autor: lexiii

  Dobrý deň. HAK som užívala 8 rokov. V decembri som ju vysadila a teraz mi mešká už 3 týždne. Nenam žiadne bolesti a tehotná podľa testu tiež nie som. Chcem sa spýtať z akých príčin mi môže meškať takto dlho? Ako mám ďalej postupovať? Mám sa báť alebo stresujem zbytočne ? (A ešte jedna otázka : je možné že po pichnutí vyvolavačky nárast prs?)
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy po vysadení hormonálnej antikoncepcie užívanej niekoľko rokov môže dôjsť k "rozhádzaniu" menštruačného cyklu. Možností a príčin je viacero. Injekcia na vyvolanie menštruácie môže spôsobiť bolesť a mierne zväčšenie prsníkov. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý určí ďalší postup.

 • vysadenie HAK

  , Autor: naty311

  Dobry den, viem ze taketo otazky asi dostavate casto, no ja potrebujem radu odbornika, pretoze sa nachadzam v Anglicku a so zdravotnictvom spokojna niesom, asi ako kazdy. Minuly mesiac som prestala uzivat antikoncepciu, asi po 3-4 rokoch. Menstruacia mi mala prist 9.teho januara a dnes je to tyzden co meska. Chcela by som vediet po akej dobe musim predsa navstivit lekara kvoli vyvolavacej injekcii, aby som neohrozila svoje zdravie. Pocity mam v podbrusku ako pred menstruaciou, ale stale nic. Ako dlho mozem pockat ci sa mentruacia dostavi sama? Dakujem velmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak sa menses nedostaví sama, môžte čakať lubovoľne dlhú dobu,
  menses nemusí prísť pokojne i pol roka, avšak ak plánujete teh. je vhodné snažiť sa o nápravu cyklu, čiže tak do troch mesiacovb by bolo určite vhodné komplexné vyšetrenie, prípadne vyvolávacia injekcia ak by menses neprišla
  ak už máte takéto mierne pobolievanie , skúste vyčkať, možno sa dostaví v krátkom čase
  vaječníky sa musia zrevitalizovať
  s pozdravom