• Vysadenie HAK a meškanie menštruácie 3 týždne

    , Autor: lexiii

    Dobrý deň. HAK som užívala 8 rokov. V decembri som ju vysadila a teraz mi mešká už 3 týždne. Nenam žiadne bolesti a tehotná podľa testu tiež nie som. Chcem sa spýtať z akých príčin mi môže meškať takto dlho? Ako mám ďalej postupovať? Mám sa báť alebo stresujem zbytočne ? (A ešte jedna otázka : je možné že po pichnutí vyvolavačky nárast prs?)
    Ďakujem.

    Dobrý deň, niekedy po vysadení hormonálnej antikoncepcie užívanej niekoľko rokov môže dôjsť k "rozhádzaniu" menštruačného cyklu. Možností a príčin je viacero. Injekcia na vyvolanie menštruácie môže spôsobiť bolesť a mierne zväčšenie prsníkov. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý určí ďalší postup.