• silna manstruacia

    dobry den pani doktorka,chcem sa vas opytat ci sa da zmiernit silne menstruacne krvacanie aj inym sposobom ako stale uzivat hormonalnu antikoncepciu?Ja mam dlhodobejsi problem so silnym krvacanim a pocas menstruacie mi vychadzaju aj velke krvne zrazeniny a tak mi pan doktor predpisuje BELARU.Pocas uzivania je vsetko v poriadku ale ked mi kaze urobit pauzu ci sa krvacanie neupravilo,tak je to znovu take problematicke,tak mi kazal dalej Belaru uzivat.Len ja nejak nechcem stale uzivat antikoncepciu,preto sa Vas pytam ci je aj ine riesenie ako zmiernit moje problemy.Dakujem vopred za odpoved.

    Dobrý deň,
    silné krvácanie počas menštruácie je zväčša dané a nemenné inak ako antikoncepciou. v niektorých prípadoch pomôže užívanie Ascorutinu, no naozaj jediná "liečba", ktorá je v tomto smere účinná okrem chirurgického riešenia je antikoncepcia.