Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,714 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • problem s menstruaciou

    , Autor: aduska1256

    dobry den ja by som sa kcela spitat ze 4roky som brala antikoncepciu a teraz 5 mesiacou je tomu co som vynechala a ani s priatelom si nedavame pozor a niesom tehotna bola som aj u doktora a povedal mi ze mam nieco s hormonmi dal mi lieky ale bojim sa ich brat ze co ak predsa by som bola tehotna poslednu menstuaciu som mala 05.06.2013 a to rvalo 2 dni a aj to velmi slabo a aj ked mame pohlavny stik a priatelom tak ma picha do podbruska a neviem co to moze byt vopred dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň,
    bohužiaľ váš popis je absolútne nedostačujúci - máte niečo s hormonálnymi hladinami, dal vám nejaké lieky...Ak vám mám adekvátne poradiť potrebujem vedieť viac. Ale predpokladám,že pán doktor vám dal tie lieky kvôli vašim ťažkostiam tak nerozumiem prečo ich nechcete užívať.

Podobné otázky

  • Menštruácia

    , Autor:

    Dobrý deň ,
    Posledné dva mesiace mám problém s menštruáciou dostanem ju týždeň predtým než ju mám dostať potom mám pár dní pokoj a znova ju dostanem . Síce nie je až tak silná ale aj tak ma to znepokojuje. Napadlo mi či to nemohla spôsobiť antikoncepcia ktorú beriem už viac ako rok. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie počas cyklu pomerne bežné. Ak je však krvácanie alebo špinenie časté, ako podľa Vášho opisu, nie je to úplne bežné a skôr to žene robí príťaž, ako úžitok. Je možné, že bude treba zmeniť antikoncepciu. Záleží aj od druhu súčasne užívanej antikoncepcie, ako aj od pravidelnosti užívania, ako sa staviate a užívate tabletky, ak dôjde ku skoršiemu špineniu, ... Odsledujte si to, pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností konzultujte Vášho obvodného gynekológa.

  • Problém s menštruáciou

    , Autor:

    Dobrý deň pán doktor, som v období kedy mam mat ms, avšak prvé dva dni som mala iba hnedý výtok ci hnedú krv a raz som zbadala trocha červenej krvy, a teraz na tretí deň tam už není skoro nič, s partnerom sme mali iba chránený pohlavný styk, ale neviem si vysvetliť ms ktorý mam teraz, pred tým som ho dostávala pravidelne a normálny
    Vo pred ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nemusí sa jednať o nič vážne. Mohli ste mať iba stresujúcejšie obdobie. Ak Vám menstruacia prišla načas no bola slabšej intenzity, nepanikáril by som. Odsledujte si to. Pri aký hkolvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vasho obvodného gynekológa.

  • Menštruačné problemy

    , Autor:

    Dobrý deň pán doktor,
    Mam 22 rokov a mám problem s menštruáciou. V pripade, ak neberiem ziadne tabletky - menzes sa nedostaví (lekárka mi nastavila Duphaston). Je mozne to aj liečiť? V pripade ak by som tableky neužívala je mozne otehotnieť?
    Dakujem za každú radu.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin , prečo máte nepravidelný menštruačný cyklus môže byť viacero. Takto sa mi je veľmi ťažko objektívne vyjadriť. Záleží od viacerých okolností, či máte ovuláciu, či sú vaječníky v poriadku, prípadne ako vyzerá Váš hormonálny profil. Podľa výsledku vyšetrení a prípadne stanovení diagnózy je potom možné bližšie sa vyjadriť k prípadnej liečbe.

  • Meškajúca menštruácia

    , Autor:

    Dobrý deň, mam problem s menstruaciou skoro 3/4 roka .. Mam 23 rokov , najpr sa mi zacali tvorit vyrazky na dolnej brade, neskor som zacala mavat nepravidelny menst. cyklus.( 35 až 40 dni). Predtym sme mali s partnerom “bohatsi” sexualny zivot, no posledny rok už spolu skoro vobec nespime. Naposledny sme mali styk pred 2 mesiacmi. V mesiaci Jun som mala posledny den menstruacie 2.6. .. potom som ju hned dostala 25.6. .. skoncila mi 30.6. a odvtedy som menstruaciu nedostala ..Neviem kde nastal problem. Bola som u gynekologa 13.8. pichol mi injekciu na vyvolanie, vysetril ma povedal ze je to v poriadku. Este dodam ze mame ist 27.8. na dovolenku letecky a nikdy som neletela a predtym som mala strach z lietania.. ale teraz ten “strach” nepocitujem.
    Môze byt ze mi ta menstruacia vynechala preto lebo v mesiaci Jun som ju mala 2x ??.. alebo kvoli tomu ze uz nemame s partnerom pravidelny styk ??.. Ďakujeemza odpoved

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, poruchy pravidelnosti menštruácie nesúvisia s pravidelnosťou pohlavného života. Možností, prečo práve teraz došlo k znepravidelneniu menštruačného cyklu môže byť viacero, Dôležité je aj vyšetrenie hormonálneho profilu. Odsledujte si to. Ak po podaní injekcie nedôjde k menštruácii do niekoľkých dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Problém s menštruáciou

    , Autor: Lienka8

    Dobrý deň. Mám 16 rokov a menší “problém” týkajúci sa menštruácie. 3. Apríla som mala posledný nechránený styk ale dávali sme si veľmi dostatočný pozor, a priateľ sa spravil mimo. Od vtedy mi menštruacia meškala presne 31 dni. Ziadne príznaky tehotenstva som ja sama ani priateľ nepostrehli. Predtým mesiac február a január sme mali tiež nechránený styk ale menštruáciu som dostala pravidelne 2 dni po styku. Dnes je po mojom poslednom styku presne 32 dní, a rano po zobudím som dostala silnú menštruáciu, to čo k tomu patrí -bolesti brucha, hlavy. No po pol dni sa mi krvácanie ako keby zastavilo, alebo spomalilo. Prúd je o veľa menší než na začiatku dňa. Neviete co by to mohlo byt ? Pripadne by ste mi vedeli pomôcť ? Tehotenské testy sme kúpili tiež, no ešte som si ich nerobila. Ďakujem Vám vopred za otázku.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, aj napriek spomínaným okolnostiam tehotenstvo u Vás nie je vylúčené. Tehotenské testy si môžete urobiť, ale aj napriek tomu odporúčam návštevu obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení krvi ako aj USG jednoznačne vylúči prípadné tehotenstvo ako aj určí ďalší postup.