• pozitivny test a menstruácia

    Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu: V 34. dni po poslednej menstruacii som si robila tehotensky test a vysiel mi pozitivny - bola na nom slaba ale viditelna druha ciarka. Na 37.den som si robila opat test a uz sa mi ziadna ciarka neukazala. Momentalne neuzivam ziadne lieky, moj cyklus ma v priemere 35 dni ale nie je pravidelny (minuly mesiac to bolo az 41 dni). Dnes to je 37.den som zacala slabo spinit - je to taky hnedkasty vytok ako mavam pred menstruaciou, tak predpokladam, ze zajtra to prepukne :-) Chcem sa opytat co teda mohlo sposobit, ze mi prvy test vysiel pozitivne, mala by som ist hned k lekarke alebo je to normalne? Moze ist o nejaky problem? Uz mam za sebou dva zamlknute potraty a jedno zdrave tehotenstvo. Moze to byt cysta alebo chybny test? Dakujem vopred za Vasu odpoved

    Dobrý deň,
    do úvahy prichádza aj tzv. biochemická gravidita - teda že gravidita sa vo veľmi včasnom štádiu prestala vyvíjať alebo môže ísť o chybu testu. Prvá možnosť je však pravdepodobnejšia. Špinenie veľmi pravdepodobne signalizuje začínajúcu maneštruáciu. lekára nie je nutné vyhľadať, len do budúcna by bolo vhodné dať si urobiť hematologické vyšetrenie zrážanlivosti krvi.