Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,970 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ...

  , Autor: nicol_2207

  dobry den pani doktorka este taka mala otazocka... moze byt zena tehotna aj ked ma menstruaciu?..sice mam ju slabu lebo som v strese a uzivam aj lieky nejake...dakujem vopred za odpoved

Podobné otázky

 • Mešká

  , Autor:

  Dobrý večer,chcem sa informovat...mam31rokov,som matka 8mesačného babetka..mešká mi menzes 10dni a uz11dni ma boli brucho...robila som si test teho a vyšiel mi negatívne...menstruujem od11rokov....čo to môže byť a ako mám dalej postupovať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deñ, ak kojíte, menštruácia po pôrode môže byť nepravidelná. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Prehliadka

  , Autor:

  Dobrý deň pred mesiacom som brala tabletku escapelle všetko bolo v poriadku zabrala... No dostala som bolestivu menštruáciu, ktorá ma donútila navštíviť pohotovosť. Po tejto návšteve idem ku gynekológovi chcem sa opýtať či na preventívnej prehliadke môže zistiť ci som túto tabletku brala?
  Chcem vymeniť gynekológa kedze môj je rodinný príslušník a poradiť sa s ním lenže prehliadku musím absolvovať pri terajšom... Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitie tabletky emergentnej antikoncepcie bez informovania lekára lekár sám nemá ako zistiť.

 • Som ok

  , Autor:

  Meskalo mi 20dni-dodnes ,rano okolo tok 7 hod-išla som na wc -ked som si utrela mala som na papieri ružový slabý výtok .... - a zas som šla zas som to iste mala ,potom dala som sa spat vstala som a išla som zas na wc - išla zomna tuha červena krv a do teraz ide zomna dosť veľa ... možno - som dostala menštruáciu_ teraz ma boli velmi az silno pod bruško aj chrbát stoho mam riadne krče ... môžem byt tehotna ...? Alebo ...? Ja nevjem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri meškaní menštruácie 14 dní a viac a možnosti tehotenstva si treba urobiť tehotenský test. V prípade, že máte ťažkosti, v zmysle krvácania alebo bolestí, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý jednoznačne stanoví príčinu Vašich ťažkostí a určí ďalší postup.

 • Endometrioza

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa opýtať ako to je z endometriozou. Diagnostikovali mi ju pred troma rokmi, náhodou laparoskopicky. Malá som aj liečbu. Ubehol rok kedy som nebrala antikoncepciu. Momentálne mám bolesti ale neviem či mám ložiská alebo nie (u lekára som ešte nebola). Chcem sa opýtať či sa robí laparoskopia po nejakom čase. Ak je možné, že ložiská nieje vidieť ale ja ťažkosti mám. Bola by som rada ak by ste mi vysvetlili ako to vlastne s laparoskopiu pri endometrioze je. Tiež sa chcem informovať ako je to s kúpeľňou liečbou pri tomto ochorení.
  Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, endometrióza je chronické ochorenie, ktoré sa dá tlmiť a liečiť, ale definitívne vyliečiť sa prakticky nedá. Pri potvrdenej endometrióze a akútnych ťažkostiach sa laparoskopia urobiť dá, ak je potrebné napríklad rozrušiť zrasty. Laparoskopiou sa endometrióza však neodstráni, odstránia sa len akútne vzniknuté ťažkosti. Najčastejšou liečbou, po operačnom potvrdení endometriózy je liečba Visanne. Čo sa týka kúpeľnej liečby, sú vhodné derivačné, bylinkové sedacie kúpele, ... Derivačné kúpele stimulujú prekrvenie a správnu funkciu imunitného systému, sedacie bylinkové kúpele zmierňujú zápal, podporujú hojenie slizníc, toto však rieši Váš obvodný gynekológ.

 • Predčasná menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, predošlú menštruáciu som mala vporiadku práveže som ju prvý krát v živote necítila, bola primerane silná trvala 6 dní
  Ale ďakšia menštruácia mi prišla o dva týždne skôr. Tiež bezbolestná a to mi je veľmi zvláštne.
  Mám 20 rokov, dva roky stáleho partnera, bez ochorení štítnej žľazy, bez bolestí svrbenia pálenia, neberiem žiadne lieky ani antikoncepciu a tehotná tiež niesom (tehotenský test2x) Čo to môže byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, medzi najčastejšie patrí stres, zmena životosprávy, pohybová aktivita, ... Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.