Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,838 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meska mi

  , Autor: pami1004

  Chela by som sa spitat ze uz mi meska asi tizden ale zacala som brat tabletky TRENd 250mg na nocnu epilepsiu ci to nemouze byt od toho dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  meškanie menštruácie po spomínaných tabletkách je možné aj keď nie veľmi pravdepodobné. Urobte si tehotenský test.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie a covid

  , Autor: sara007

  Dobrý deň,

  Mešká mi menštruácia už 12 dní. Mávam ju takmer pravidelne, občas mešká 1, max 2 dni. Prežila som klasické PMS, aké mávam každý mesiac (bolesť pŕs a brucha) Menštruácia však nikde, namiesto toho som mala hrozne silný výtok niekoľko dní (bez farby a zápachu) potom jeden deň slabý hnedý výtok. Po týždni to prestalo. Tehotenský test mám negatívny. Pred asi 2.5 rokom zistené hpv 16 a 18. Môže to byť nejaká choroba kvôli tomu? K lekárovi som objednaná až za týžden a hrozne sa bojím že to bude niečo zlé. Pred 3 týždňami som mala covid, ľahký priebeh iba bolesť hrdla a nádcha. Mohlo by to meškať aj kvôli tomu? Ale už sa mi to zdá naozaj dlho. Mám sa obávať? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Ochorenie COVID-19 má vplyv na menštruačný cyklus, môže to byť jedna z príčin. Samozrejme, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa tiež nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa plánu, pri ťažkostiach aj skôr.

 • Meškajuci menzes

  , Autor: Belinová

  Dobrý deň,
  Už som si to o radu pýtala a potrebujem znovu...poslednú menštruáciu som mala 17.3 do 22.3. A 28.3. sme mali pohlavný styk chránený aj prerušovaný,následne 13.4. len chránený a 15.4. prerušovaný s tým,že to podľa aplikácie bol deň pred nástupom menštruácie. Mešká mi s dnešným dňom 10 dní. Robila som si viaceré testy na tehotenstvo všetky boli negatívne, posledný dnes Clearblue vyšiel negatívny. Mám z toho veľký stres keďže dieťatko si nejako nemôžeme dovoliť. Veľmi sa sledujem a každá "zmena" mi príde ako priznať tehotenstva. Kontrolujem si aj krčok maternice a zdá sa mi otvorený,dám doňho začiatok ukazováka. Môže to byť tehotenstvo alebo vplyvom stresu z možného tehotenstva?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný styk nie je antikoncepcia. Za predpokladu nechráneného a prerušovaného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Príčin meškania menštruácie však môže byť viacero. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, kde Vám bude realizovaný odber krvi na beta HCG. Do budúcna odporúčam užívať niektorú z foriem hormonálnej antikoncepcie. Porozprávajte sa o tom s Vašim obvodným gynekológom.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Grundzova

  Dobrý deň , chcela by som sa opýtať mešká mi menzes 2 mesiace , mám vnútromaternicové teliesko , poslednú menštruáciu som mala v decembri , v januári som si robila test bol negatívny a včera som si tak tiež robila test bol pozitívny , mám veľmi dráždivé a pálivé močenie môže to ovplyvniť menštruáciu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zápal močových ciest nemá vplyv na pozitivitu tehotenského testu. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo.

 • Meskajuca ms

  , Autor: Vikypetko

  Dobrý deň včera som bola u dr. Pichla mi agolutin včera dnes jemne špinenie koľko vám trvalo pokiaľ prišla ms. ? Zobrala mi aj krv pred včerom na hcg hormón a ešte nieco o výsledkoch mi ešte nepovedala nič len že keď príde. Ms tam zas mám na treti deň prísť k nej . Ak by sa jednalo o tehu ( iba sa pýtam možno nie som tehu) mohla by som mať nejaké komplikácie teoreticky mohla by som o bábätko prísť ? . Mešká mi už 15 deň . Testy boli negatívne ešte minulý týždne som si ho robila dr ma chce po ms poslať na folikumetriu . Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po podaní Agolutinu sa menštruácia dostaví v individuálnom období od podania, zvyčajne do niekoľkých dní. Ak by ste aj boli tehotná, Agolutin embryu neublíži. Vhodnejšie je však najprv vylúčiť tehotenstvo a až tak začať vyvolávať menštruáciu. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Lulu123

  Dobrý večer, mešká mi menštruácia 5 dní a užívala som antibiotiká Azibiot 500mg 6dní pred menštruáciou môže tieto antibiotiká ovplyvniť meškanie menštruácie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, infekcia, ako aj antibiotiká môžu mať vplyv na menštruačný cyklus. Odsledujte si to.