• Bolesti pravého vaječníka

    Dobrý deň prajem, prosím Vás mám už dosť často veľké bolesti pravého vaječníka pri začatí menštruácie. Zatiaľ som mala bolesti a kŕče na ktoré som si dávala Brufen 600. Po je požití som musela sa snažiť zaspať aby mi bolesť prešla. Je možné vaječník vyoperovať ? Je to už naozaj neznesiteľné a moji rodičia majú strach, pretože sa stalo že už som aj odpadla od bolesti. Za odpoveď vopred ďakujem. Pekný deň

    Dobrý deň,
    skôr by bolo vhodné zistiť príčinu tejto bolesti, urobiť dôkladný ultrazvuk, prípadne vylúčiť inú príčinu ako gynekologickú. Ak bude všetko negatívne je možné realizovať laparoskopickú operáciu,kedy sa pozrú optikou do bruška a zistia príčinu a ak sa bude dať, aj ju odstránia.