• Skratenie krcka maternice

    Dobry den, predchvilou ste mi odpovedal na moju otazku ohladom skratenia krcka. Chcem len doplnit, ze cervikometriu nevykonal pomocou usg, len palpacne..
    Vraj sa nastastie neotvaram.. no neposlal ma nikam, len nariadil kludovy rezim.
    Viem sa aj sama obratit na nejake odborne pracovisko? Dalsiu poradnu mam az o mesiac..
    Jedine co mi bolo povedane je, ze ak mi bude tvrdnut brucho, mam ist do nemocnice. To je cele

    Dobrý deň, dĺžka krčka 2 cm s uzavretým krčkom maternice je normálny nález. Tak sa úplne objektívne nedá povedať, či sa krčok skrátil alebo nie, pretože palpačne je možné hmatať cez pošvu 2 cm krčok, ale reálne môže mať aj 4 cm. Bez realizovania USG cervikometrie sa nedá objektívne povedať, či sa žena otvára alebo nie alebo či došlo k zhoršeniu nálezu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. V prípade ťažkostí alebo nejasností sa obráťte na Vášho obvodného gynekológa a postupujte podľa jeho odporúčaní.