• Zrasty

    Dobrý mala by som ešte otázku ,mala som bolesť dole v ľavo a boku , dosť ma bolelo pri cikani a vyprázdňovani , bolesť ako kŕče ťažko išlo vonku sz stipalo, som po serklazy , mám nejaké plyny v hrubom creve nejaku vydutinku keď mi tam prechádzala , a chcela by som vedieť či to nemôžu byt aj zrasty, ako môže sj babo tlačiť .. no mám strach či to niesu zrasty a či sa dá to aj zistiť ďakujem .

    Dobrý deň, celkom nerozumiem otázke. Nie som však chirurg, ani gastroenterológ, takže čo sa týka spomínanej "výdutinky" neviem sa Vám k tomu bližšie vyjadriť. Zrasty sa dajú diagnostikovať iba počas operačného výkonu, či už laparoskopického alebo laparotomického. Nepoznám však žiadne výsledky, predchádzajúce nálezy, ani informácie, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.