• Blanite vajcovody

    Dobrý deň prajem, mala som mimomaternicové tehotenstvo, odstránili mi pravý vajcovod , na ľavom sú blanite zrasty, vajcovod je v zrastoch s uterom a brušnou stenou. Sú nejaké cviky, čaje alebo niečo čím by som si uzdravila ten ľavý vajcovod??? Budem môcť mať prirodzenou cestou deti ??
    Ďakujem Vám za odpoveď

    Dobrý deň, ak sú prítomné zrasty v dutine brušnej, ako aj v malej panve, cviky Vám na to veľmi nepomôžu. To, či budete vedieť otehotnieť spontánne Vám povedať neviem, keďže neviem, či je daný ľavý vajíčkovod priechodný. Najvhodnejšie je sa v prípade nejasností pýtať lekárov, ktorí boli priamo pri operačnom výkone a ktorí sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť. Príčin zrastov môže byť viacero. Neviem Vám takto povedať, či ste neprekonali chlamýdiovú infekciu, ktorá môže spôsobovať zrasty v dutine brušnej alebo máte endometriózu. Takto sa Vám naozaj neviem bližšie objektívne vyjadriť.