• Tehotenstvo

    Dobrý deň,

    Beriem antikoncepciu Diecyclen kontinuálne. 24.7. som brala atb Sumamed 500, crevne tazkosti som nemala. 4 dni po dobrati atb sa do mna muz spravil, z coho som ostala znepokojena prave kvoli ucinnosti antibiotik na hak. Momentalne mam posledne 2-3 dni hnedy vytok, dnes sa mi objavila aj taka jemna vlasocnica krvi. Ine priznaky nemam, mohlo by ist o tehotenstvo? Kedy je vhodne urobit pripadne test? Dakujem

    Dobrý deň, áno, Sumamed znižuje účinnosť hormonálnej antikoncepcie a ostáva v obehu ešte 10 dní po dobratí poslednej tablety, kým dôjde k úplnému zmetabolizovaniu a vylúčeniu. Preto sa odporúča používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (napríklad kondóm) počas užívania antibiotík, ako aj najmenej 7 dní po doužívaní antibiotík. Za daných okolností sa teda u Vás tehotenstvo vylúčiť s určitosťou nedá. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr o 2 až 3 týždne. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.