• Antibiotika a otehotnenie

    Dobry den, prosim Vas ked douzivam Klacid SR 500 mg na zapal vlasovych vackov, folikulitidu na velkych pyskoch, tak sa mozem hned snazit otehotniet, ked su to antibiotika? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, platí isté odporúčanie, ktoré hovorí, že ak žena alebo muž užívajú antibiotiká, ak je to možné, má sa s otehotnením počkať aspoň do obdobia jedného cyklu po doužívaní antibiotík. Teda nesnažte sa otehotnieť v čase užívania antibiotík a vhodné je vyčkať na ďalší menštruačný cyklus a až následne sa začať snažiť otehotnieť.