• kolposkopia

    Dobrý deň, čaká ma kolposkopické vyšetrenie, kvoli ascus…čo všetko tam lekár dokáže zistit? vidí hned nejaké prekancerozy, alebo aj zápaly, alebo aj napr.kvasinkovu infekciu a také?

    Dobrý deň, kolposkopia je nadstavbové vyšetrenie, kde lekár dokáže bližšie určiť nález na krčku, vie realizovať aj bioptické vyšetrenie, teda odobrať vzorku z krčka, ktorá sa odošle na histologické vyšetrenie, ktoré jednoznačne potvrdí stupeň prekancerózy. kvasinková infekcia sa potvrdzuje kultivačným vyšetrením pošvy.