• Uživanie gélu na HPV a kolposkopia

    Dobrý deň prajem,
    Chcela by som sa spýtať či je v poriadku aplikovanie gélu proti HPV Regresil keď ma čaká vyšetrenie kolposkopiou? Myslím noc predtým a daľšie dni pred vyšetrením. Nemôže to následne skresliť výsledok vyšetrenia? Nakoľko sa gél odporúča uživať 3-6 mesiacov, ešte si ho budem aplikovať nejaký čas pred aj povyšetrení kolposkopiou.
    Za odpoveď vopred ďakujem.
    Pekný zvyšok dňa prajem.

    Dobrý deň, nie, aplikácia spomínaných vaginálnych gélov nemá vplyv na realizáciu kolposkopie. Večer pred plánovanou kolposkopiou si však gél aplikovať nemusíte, aby sa nestalo, že sa cez noc nestihne vstrebať. V prípade nejasností sa nebojte pýtať lekára, ktorý Vám bude kolposkopiu realizovať.