• Tehotenstvo

    Dobry den, 6.aprila som mala nechr. pohlavny styk. Do 72 hodin som si vzala Escapelle. Po 6 dnoch sa dostavilo krvacanie. Dostavilo sa cca o tyzden skor ako mala prist menstruacia. Dalsia menstruacia sa mala dostavit niekedy teraz v tychto dnoch avsak mam len slabe hnede spinenie s kuskami akoby sliznice. Toto trva 3 dni.Nemam ziadne bolesti. Tehotensky test som si robila 2.maja a bol negativny.Mam si robit dalsi test alebo to spinenie mam povazovat za menstruaciu?Dakujem.

    Dobrý deň, za predpokladu včasného a správneho užitia tabletky núdzovej antikoncepcie je tehotenstvo málo pravdepodobné. Spomínané špinenie môže byť prejavom vedľajšieho účinku núdzovej antikoncepcie. Je to pomerne časté, že dôjde k znepravidelneniu cyklu, či nepravidelnému špineniu. Tehotenský test teraz nemá zmysel realizovať. Bude negatívny, aj keby ste boli tehotná. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa. Do budúcna odporúčam používať niektorú z foriem antikoncepcie.