• Kedy ma prísť menštruácia po umelom preruseni tehotenstva?

    , Autor: LenkaR

    Dobrý večer, 15.5.2023 som bola na UPT. Zaujíma ma ze kedy by mala prísť menštruácia po UPT? Mam také bolesti v podbrušku ako keď mávam pri menštruácii ale menštruáciu som zatiaľ nedostala. A ešte ma zaujíma, že prečo som si mala urobiť tehotenský test 2 týždne po výkone? Tak mi to povedal lekár. Kvôli čomu sa ma urobiť tehotenský test po UPT? Ďakujem. Lenka

    Dobrý deň, štandardne k menštruácii po čistení maternice dochádza po 4. až 6. týždňoch od zákroku. Aj keď asi chápem dôvod, celkom nerozumiem, prečo Vám gynekológ kázal realizovať tehotenský test dva týždne po výkone. Nie je to štandardné. Po výkone s odstupom času má zmysel realizovať kontrolné USG, najmenej však 14 dní od dňa výkonu. Na našej klinike prichádzajú pacientky na kontrolné USG vyšetrenie v rozmedzí 14 až 21 dní od výkonu, niekedy až po skončení prvej menštruácie po výkone. V prípade nejasností sa nebojte pýtať lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde bol výkon realizovaný.