Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,930 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Laparoskopia vajcovodov

  , Autor: Shely

  Dobrý deň,
  chcela by som sa informovať aké spoľahlivé je vyšetrenie Hyfosy u obeznejšich žien. Je laparoskopia vajcovodov spoľahlivejšia v prípade nepriechodnosti je možné do určitej miery rozrušiť zrasty,alebo je to už beznádejne a jediná cesta je umelé oplodnenie? Bola by som Vám vďačná za Váš názor prípadne skúsenosť. Veľmi pekne Vám vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, v súčasnosti sa pri diagnóze sterility najčastejšie realizuje diagnostická laparoskopia s chromopertubáciou a výkonom podľa nálezu, kedy sa zisťuje priechodnosť vajíčkovodov, zisťujú sa prípadné patológie na pohlavných orgánoch a v celej dutine brušnej a v prípade zrastov sa realizuje ich rozrušenie. Pri náleze nepriechodnosti vajíčkovodu sa v dnešnej dobe preferuje odstránenie vajíčkovodu, aby následne v budúcnosti nedošlo jeho vplyvom ku komplikáciám ďalších tehotenstiev, najčastejšie tubárna gravidita, teda mimomaternicové tehotenstvo v nepriechodnom vajíčkovode. Každá žena je však individuálna a príčina sterility je u každej ženy iná. Nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, nálezy, okolnosti, ani ďalšie informácie, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.