Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Bolesti a sťahy

    , Autor: Mimi82

    Dobrý deň, mám zapal, gynekolog mi dal tablety Clotrimazol. Prvý deň bol v pohode, ale od druhého dňa, presne asi 2- 3 hodiny po aplikácii, začnem mat v noci neprijemne bolesti v podbrusku, také narazove, akoby stahy. Teda uz 4 noci nespim. Cez deň je to v poriadku, žiadne bolesti. Mam ich vysadiť, alebo ešte vydržať, ak to súvisí s liečbou. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, skúste si aplikovať vaginálne tabletky cez deň a odsledujte si, či bolesti majú naozaj súvis s aplikovanými vaginálnymi tabletkami. Nepoznám síce žiadne výsledky kultivačných vyšetrení, ani ďalšie okolnosti, ale vhodné bude pri pretrvávaní ťažkostí realizovať aj mikrobiologické vyšetrenia na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis. Pri pretrvávaní ťažkostí prestaňte s užívaním spomínaných vaginálnych tabliet a realizujte si aspoň 12 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Ak ste mali vo výsledkoch iba kvasinkovú infekciu, jednorázové realizovanie vaginálneho výplachu Cloginom alebo Rosalginom a spomínaná kúra vaginálnymi probiotikami by mohli stačiť.