• Spinenie

    , Autor: LillyD

    Dobrý deň. Pred pár dňami som vám písala ale píšem zas.
    Som 6 týždňov po kyrete v 10tt, menzes som už mala 28.1. a v čase ovulácii som mala 2x párhodinove spinenie svetloruzovej farby, jedno bolo po sexe. Žiadne bolesti ani horúčky. Dva dni som mala časté mocenie, bolelo má aj hrdlo upchatý nos ale keďže som doma v teple tak to neprepuklo do choroby. V nedeľu som mala znovu to spinenie po sexe avšak v pondelok to prešlo už do tmavej farby (nezapácha to). Akurát v pondelok som mala ist na preventívnu prehliadku, tu mi nespravila koli spineniu, po sone povedala, že tam mám vodovu cystu 2,9cm a že spinim asi len preto, že je to ešte krátko po zakroku a mám rozhádzané hormóny. Ale keď som jej povedala o tom nachladnuti, ktoré neprepuklo do choroby tak zrazu mi predpísala antibiotiká s tým, že je to asi zápal. Antibiotiká sú širokospektrálne augmentin na 7dni. Zajtra koncim s užívaním, stále sa neprejavili iné príznaky ako teplota bolesti ale spinenie pretrváva. Za cely týždeň asi 2x prestalo a potom zas. Keďže už doberem antibiotiká nemyslím si, že by to bolo spinenie zo zápalu. Pri sexe sme si nedavali pozor ale implantácne spinenie by trvalo max 2dni ak sa nemýlim takze aj to vylucujem. Ozaj sú to len rozhádzané hormóny ako pvoedala doktorka (so slovkom “asi” sa jej nedá 100% veriť) alebo čo to môže byt?

    Dobrý deň, 29 mm cystický útvar môže byť aj dominantný folikul, prípadne sa môže jednať o funkčnú cystu, ktorá nemusí mať vplyv na ovuláciu. Čo sa týka špinenia, špinenie sa môže vyskytovať počas užívania antibiotík. Antibiotiká môžu mať vplyv na menštruačný cyklus. Ako som už písal, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky informácie aj okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť. Ak nemáte dôveru u Vášho obvodného gynekológa, pouvažujte nad zmenou.