Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie

  , Autor: miskamilka

  Dobry den, som rok a pol po porode, menstruaciu este nemam, dcera je stale dojcena. Od porodu mam problem, ze nepravidelne krvacam (niekedy 1-2x za mesiac, obcas aj 2 mesiace nic). Deje sa to len ked mam tuhu stolicu a silno tlacim a naposledy sa mi to prihodilo aj po styku (neznom:)). Krvacanie je jednorazove, po utreti papierom uz nepokracuje. Na zaciatku bolo uplne slabe, par vlasocnic krvi, casom trochu silnie, je ako slaba menstruacia. Pohmatom som si urcila, ze krvacanie ide zo strany krcka, nie zo steny posvy. U lekara som s tym bola uz 3x, stale konstatuje, ze nic nevidi na krcku, ziadne ranky. Kultivacie vsetky negativne, cytologia (LBC) ok. Ziadne myomy, polypy. Odporucil mi akurat cicatridina cipky, stav sa vsak nemeni. Podla mna ale nie je ok, ze krvacam z krcku bez priciny. Co Vy na to, cim to moze byt sposobene, pripadne ake vysetrenia ziadat? Dakujem a pekne sviatky zelam

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Ak ešte kojíte, nepravidelné špinenie, či krvácanie nie je ničím výnimočným. Menštruácia v tomto období môže mať takýto charakter. Môže sa jednať aj o ovulačné špinenie. Tak isto po pohlavnom styku môže dôjsť k mechanickému podráždeniu maternice a môže dôjsť k zašpineniu. Nevidel som však USG nález a nepoznám ani ďalšie informácie a okolnosti, preto je ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne vie pri nezrovnalostiach odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.

Podobné otázky

 • Hematóm

  , Autor: Natalia1680

  Dobrá deň, som tehotná 6+4, bola som kvôli krvácaniu na pohotovosti všetko bolo v poriadku, o týždeň som išla na kontrolu ku gynekológovi a tam mi povedal že okolo celého plodu je hematóm, srdiečko ešte nebilo a prestal sa plod vyvíjať, nasadil mi progesterón ale krvácam stále, a mám aj mierne kŕče ako na začiatku menzesu, o týždeň mám ísť ešte na kontrolu, je šanca že bude všetko v poriadku? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa nedá bližšie objektívne vyjadriť. Neviem Vám povedať, či bude všetko v poriadku, v 7. týždni tehotenstva by však už malo byť vidieť akciu srdca. Ak sa jedná o chcené tehotenstvo a krvácanie nie je silné, postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Krvácanie pri sexe

  , Autor: PaulínaPod

  Dobrý deň,
  už pri predošlom sex.styku som si všimla veľmi málinko krvi a tak som predpokladala podľa množstva, že dôvodom bude len podráždená ranka po holení, no dneska sa to zopakovalo a krvi bolo trošku viac, tak som si myslela, že som dostala len týždeň skôr menštruáciu. Avšak po celom dni už vôbec nekrvácam, nemám žiadne bolesti ako pri menštruácii ani bolesť prsníkov nikde, nemyslím si teda že ide o menštruáciu.Taktiež si nemyslím, že som sa pri sexe poranila, pretože som nepocítila žiadnu bolesť a bola som dostatočne vzrušená na to aby mohlo dôjsť k nejakému poraneniu, viete mi prosím poradiť o čo ide? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto, iba na základe opisu, sa naozaj nedá bližšie objektívne vyjadriť. Príčin môže byť viacero. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvacanie

  , Autor: Janik81

  Dobrý deň , chcem sa vás opýtať . Som 27+6 a vcera som bola okolo siestej v sprche holila sa tam dole . Na nohaviciach som sk našla takú jednu malu bodku nerieisila skm to . Potom okolo jednej v noci šla som na wc utrela na tosletaku bol moc a vedľa také tri červené bodky , potom som utrela zas a už bol ten papier červený , tak som sa kukla dole a priložila papier na tie pysky či ako a nasiakol krvou čože to boooo asi z tamad lebo videla som že tamto mi krváca a je tam taká vyrážka ak by to bolo priamo z maternice tak by to bolo po jedným utreti hneď alebo by mi to asi zanechalo nejakú stopu na gatach, ja som si to ešte skontrololovala a nemala sim žiadnu stopu krvi teda ak sa nemýlim . Brucho ma neboli a neopakovalo sa nič . Ja osobne sim neidla na pohotovosť keďže to pravdepodobne z vsguny nebolo nato si dávam pozor a kontrolujem a myslím že takto som to urobila aj včera . Ale stále mi to vŕta hlavou . Pohyby cítim . Ak by bolo niečo vážne už by sa to po jednou dni ukázalo? Ešte som. Čítala na nete či ak tk bolo z vnútra nemohli signalizovať odlúčenie ooacenty ? Ale b boli príznaky ak by sim to zanedbala včera?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba čisto na základe opisu si myslím, že ste sa poranili pri holení. Ak by došlo k predčasnému odlučovaniu placenty, mali by ste aspoň nejaké bolesti v podbrušku a najmä krvácanie by bolo veľmi intenzívne. Takto sa Vám však neviem objektívne vyjadriť. Stále platí, že pri ťažkostiach alebo nejasnotiach je potrebné navštíviť obvodného gynekológa, prípadne tehotenskú pohotovosť v nemocničnom zariadení.

 • ruzovy vytok

  , Autor: petronela321548

  Dobrý deň. Pred dvomi mesiacmi týždeň pred menštruáciou som mala rúžový (krvavý) výtok a momentálne znovu to isté.
  Po menštruácii mi začalo svrbenie ktoré potom prešlo a doktorka mi predpísala antibiotika do pošvy, ktoré momentálne užívam. S priateľom sme mali cez víkend pohlavný styl pri ktorom som mala taktiež krvavý výtok.
  Chcela by som sa spýtať z čoho to môže byť?
  Antikoncepciu užívam Lavarette už vyše 2 rokov a nikdy predtým sa mi nič také nestalo.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Ak užívate hormonálnu antikoncepciu, menštruáciu v pravom slova zmysle nemáte. Jedná sa o krvácanie zo spádu hormónov. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa niekedy môže špinenie vyskytovať, prakticky aj počas celého cyklu. Ak Vám bola gynekológom potvrdená vaginálna infekcia a nasadené lokálne antibiotiká, počas celej liečby je vhodné dodržiavať pohlavnú abstinenciu. Odsledujte si to. Pokračujte v predpísanej liečbe. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť a krvácanie po skončení menštruácie

  , Autor: M.Ž.

  Dobrý deň, mám 22 rokov. V minulosti sa mi občas stalo, že po menštruácií v strede cyklu som mala krvavý výtok, stala sa to raz za 3 mesiace až polrok. Od minulého roka, zhruba od júna je to pravidelne. V júli som navštívila gynekológa, a ten mi povedal, že je všetko v poriadku. Môj problém sa stále stupňoval a moje návštevy gynekológa boli čoraz častejšie, ale vždy to bolo, že je to normálne. Cysty sa vylúčili. Môj problém stále je a neustále sa zhoršuje. Po skončení menštruácii (trvá cca 5 dní) o 3-4 dni sa mi dostaví krvácanie, ktoré nie je pravidelne počas dňa, ale trvá mi približne 3-5 dní. Mám aj bolesti v podbrušku najčastejšie na ľavom vaječníku. Z toho mám aj nafúknuté a tvrdé bruško. Bolesť je dosť nepríjemná, až bodavá. Začiatkom roka mi zistili, že mám infekciu močových ciest, ktorú liečim až dodnes. Chcem sa spýtať, môže to byť zapríčinené práve tou infekciou alebo môže byť problém niekde inde. Mám dosť obavy, keďže som mladá a v blízkej budúcnosti by som si chcela založiť rodinu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa jedná pravdepodobne o ovulačné krvácanie a ovulačné bolesti.Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Jedným z možných riešení je užívanie hormonálnej antikoncepcie, počas ktorej užívania je ovulácia blokovaná.