• Krvácanie mimo MC

    , Autor: MH

    Dobrý deň….od leta som začala bádať zmeny pri cykle a to také, že vždy v čase ovulácie, hneď po ovulácii začnem špiniť, krvácať aj výraznejšie a sprevádza ma to až kým mi nezačne menštruácia, kt. trvá viac ako 8 dní a potom nastane možno zhruba 5 dni bez špinenia a znova sa to opakuje …. navštevujem gynekologiu s týmto pravidelne, po fyzickej stránke nie je vidno že by sa malo jednať o nejaký polyp alebo niečo podobné… bol mi na 3 deň MC (možno to bol tretí deň ťazko odhadnúť začiatok menštruácie pri tom krvácani) robený hormonálny profil kde boli zistené nižšie hladiny progesteronu… nasadili mi duphaston kt. som začala brať na 15ty deň MC … momentálne beriem lieky 6ty deň a včera som začala špiniť a dnes znova krvácam …. je to ešte príliš krátka doba na zmenu ? ako dlho je potrebné brať duphaston na úpravu ?
    alebo môže byť problém niekde inde?

    mám obavy o svoje zdravie po gyn. stránke…. do teraz som nemala problémy s menštruáciou ….za posledný rok od 11/21 som prekonala potrat aj konizáciu… Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, príčin špinenia a krvácania, ako aj zmeny menštruačného cyklu môže byť viacero. Jednou z nich je aj nízka hladina progesterónu, ktorý máte v substitučnej liečbe. Ak Duphaston užívate teraz iba prvý mesiac, je veľmi predčasné hovoriť o neúspechu liečby. Vrámci liečby je vhodné uvažovať aj nad nasadením hormonálnej antikoncepcie, ktorá by mohla cyklus upraviť. Nepoznám však žiadne bližšie výsledky vyšetrení, nálezy, informácie, ani okolnosti, preto sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť neviem. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorého sa nebojte kontaktovať v prípade pretrvávania ťažkostí alebo v prípade nejasností.