Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,476 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Hrčky na genitáliách

    , Autor: Majks91

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, som v 28. týždni tehotenstva a na ohambí, konkrétne na veľkých pyskoch a pri pošvovom vchode som objavila podkožné hrčky. Niesú zapálené ani hnisavé,občas svrbia, ale umytím prestanú. S manželom počas tehotenstva styk nemáme, čím sa to teda vytvorí?Môžu byť hrčky v mojom stave nebezpečné? Zmiznú po pôrode? Alebo bude potrebná špeciálna liečba? Moja pani Doktorka pri vyšetreniach veľa toho nepovie a ak sa nepýtam tak už vôbec. Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin môže byť viacero. V tehotenstve sú takto kožné zmeny pomerne časté. Môže to byť ukladanie tuku, prípadne sa tiež môže jednať o upchatie žliazok, či kožných folikulov. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám na základe vyšetrenia a videnia nálezu bude vedieť objektívne vyjadriť.