• Tamoxifen

    , Autor: abcd

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, či sa Tamoxifén po 5 ročnej liečbe vysadzuje jednorázovo, alebo postupným znižovaním dávok. Ďakujem

    Dobrý deň, je to individuálne, záleží od viacerých okolností, aj či je žena v menopauze, alebo ešte pred ňou, či má vaječníky alebo nie, ako aj od zvyklostí daného onkologického pracoviska. Niekedy sa po ukončení 5 ročnej liečby Tamoxifenom prechádza na liečbu aromatázovými inhibítormi. Je to otázka na onkológa. Postupujte podľa odporúčaní lekárov v onkologickom centre.